Kniha návštěv

Datum 16.11.2014
Vložil Jiří Laburda
Titulek Vivat jirikolar!

Milý Jirko,
já vím, že jsme si na ta narozeninová přání zatím moc nehráli, asi proto, že jsme vždy měli až moc práce, než abychom si takových povšimnuli. Ale situace se valně mění, měli jsme moc vynikajících kamarádů, kterým jsme možná nikdy k narozeninám nepřáli, ale dnes již to nejde – Lumír Pivovarský, Luděk Zenkl, Jarka Dostalík – a ta jejich řada nějak stále více narůstá. A my si nyní můžeme jen vyčítat, že jsme jim nestačili vyjádřit všechno, proč jsme je považovali za naší duši blízké, proč jsme si jich tolik vážili a proč jsme je měli tak rádi.
Nechtěl bych tyto chyby opakovat a proto dnes začínám právě u Tebe, abych Ti napsal, že si Tě velmi, velmi vážím jako muzikanta – špičkového sbormistra, který má schopnost dokonale přečíst novou partituru, neomylně z ní vyčíst vše, co je v ní zajímavé, stejně jako i její slabiny, které ovšem svou interpretací umí tlumočit tak vynikajícím způsobem, jako by tam vůbec nebyly.
S nemenší úctou bych mohl mluvit i o Tvém mimořádném smyslu pro komorní hudbu a její interpretaci. A tak bych mohl probírat i další hudební obory.
V poslední době mne ovšem velice nadchla naprosto originální myšlenka, se kterou jsi založil své webové stránky www.jirikolar.cz – na nichž své sbormistrovské kolegy, sborové pěvce i milovníky sborového zpěvu všestranně informuješ a také se s nimi dělíš o své letité zkušenosti a radíš jim v tom, aby se mohli vyhýbat zbytečným omylům. Udržovat takové stránky v celé jejich šíři, tak aby se nejen rozšiřovaly, ale aby byly stále dostatečně aktuální, to je práce opravdu úctyhodná. Ale u Tebe se nebojím, že jejich úroveň bude stále vynikající.
Ale zpět, k meritu věci: nakonec Ti tedy, k těm Tvým dnešním, naprosto nezakulaceným narozeninám
přeji jen vše dobré – jak ve sborovém umění, tak i
v osobním životě!
Moc srdečně
Jirka Laburda.

 

Jiří Kolář©2015. Správce webu: misatrybulova@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode