AKTUÁLNĚ

Smutná zpráva – Zemřela Blanka Kulínská

Blanka Kulínská (11.1.1935 – 29.6.1922)

Ve věku 87 let se uzavřel život Blanky Kulínské, dlouholeté sbormistryně Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu a v letech 1973 až 2011 sbormistryně Bambini di Praga, nositelky Ceny České hudební rady za celoživotní přínos rozvoji dětského sborového zpěvu. Se sborem tehdejšího Československého rozhlasu byla spjata od roku 1945. Nejprve jako jeho členka, od roku 1954, kdy se provdala za jeho sbormistra Bohumila Kulínského (1910-1988), jako sbormistryně. Vedle práce s tělesem, včetně mnoha zahraničních turné, připravovala také pravidelné vysílání hudební výchovy pro základní školy a podílela se na přípravě rozhlasového natáčení současné tvorby. Za normalizace, kdy jim rozhlas ukončil spolupráci, uvedli manželé v život vlastní sbor Bambini di Praga, kam postupně přešla většina členů. V roce 1990 založila Blanka Kulínská Školu sborového zpěvu při Bambini di Praga, a to se synem Bohumilem Kulínským mladším (1959-2018), kterému postupně předala vedení sboru. Sama od roku 1992 do roku 2015 působila jako hlavní sbormistryně rozhlasového dětského sboru, který po ní převzali Lukáš Jindřich a Věra Hrdinková. Činnost Bambini di Praga skončila v roce 2011 v důsledku odsouzení Kulínského ze zneužívání sboristek. Všechny sbory, které Blanka Kulínská vedla, se vyznačovaly vysokou uměleckou úrovní, hlasovou kulturou a kultivovaností projevu. Narodila se 11. ledna 1935 a zemřela 29. června 2022. Děkujeme za vše, co jste předala tisícům dětí, které jste naučila milovat hudbu a kterým jste umožnila zažít spoustu hudebních úspěchů a radostí ze sborového zpívání.

                            ------------------------------------------------------------

Pozvání na výroční koncert sboru RadHost Praha

Vážení příznivci našeho pěveckého sboru,

přijměte prosím pozvání na výroční koncert, kterým oslavíme 20 let od založení RadHosti. Těšíme se na Vás v pražském Hlaholu, pátek 24.6.2022 od 19 hodin.

Vaše RadHost
                                  ------------------------------------------------------
Poslední novinky z ECA - červen 2022
                                  -------------------------------------------------------

Koncert Dětského sboru Brno, věnovaný památce obětí holocaustu, slavnostně otevřel synagogu v Čáslavi

https://www.svoboda.info/zpravy/caslav/koncert-na-pamatku-obeti-holocaustu-slavnostne-otevrel-synagogu-v-caslavi/

Dětský sbor Brno (sbm. MgA. Valeria Maťašová), https://www.dsbrno.eu

                                  --------------------------------------------------------

15. ročník Celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů „SVĚTLO ZA LIDICE 2022“

Památník Lidice – 11. června 2022, 13.00

Přehládka byla organizována s poporou Senátu PČR, MK ČR, MŠMT a krajských hejtmanů. Jejím vyhlašovatelem byl Památník Lidice a Obecní úřad Lidice.

Motto přehlídky: „Jsme děti, které zpívají lidickým dětem.“

Zúčastněné sbory:

Chorus Carolinus Kladno (sbm. Karel Procházka) – host přehlídky, DPS Cantabile ZUŠ Hranice (sbm. Markéta Lásková, klav. Michaela Adameová), DPS Jitřenka České Budějovice (sbm. Elvíra Gadžijeva, klav. Klára Fridrichová, Tereza Golombková), DPS Malicháček Holice (sbm. Martin Beran, klav. Tereza Vostřelová), Komoráci s.r.o. ZUŠ Pelhřimov (sbm. Dana Bezstarostová, klav. Radka Zajícová), miniDIZO Valašské Meziříčí (sbm. Eva Ježíková, klav. Anna Hurychová), Perličky Rakovník (sbm Barbora Polánková, klav.Radka Dědičová), Plamíének Severáčku Liberec (sbm. Silvie Pálková, Radka Fryčová, klav. Eva Dvořáková), Pomněnky Děčín (sbm. Iva Hančová, klav. Iva Šulcová), Primavera Brno sbm. Eva Kočerová, klav. Judita Kučerová), Přípravný sbor Permoník Karviná (sbm. Karina Grimová, klav. Jakub Šotkovský), Rarášci Náchod (sbm. Zbyněk Mokrejš, klav. Roman Černý), Sedmikrásky Klatovy (sbm. Jaroslav Pleticha, klav. Nikola Kalinová), SONEt Sokolov (sbm. Jana Uhlíková, Zuzana Kolářová, klav. Jana Uhlíková, Zuzana Kolářová), Zvonky - Praha (sbm. Jarmila Novenkoivá, klav. Kristýna Donovalová).

                               ---------------------------------------------------------

49. Mezinárodní festival pěveckých sborů Svátky písní Olomouc, 3.– 4. června 2022

49. ročníku Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky písní Olomouc  se ve dnech 3.­ 4. červnba 2022 zúčastnilo celkem 15 pěveckých sborů z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky. Pořadatelem festivalu byl spolek OLArt21, jehož předsedou je Petr Hýl. Celkovou výsledkovou listinu najdete na příslušné stránce našeho webu, fotografie ze soutěže Mundi Cantant na  https://eu.zonerama.com/jagr/Album/8489392 (fotograf Vladimír Jagr).

                              ----------------------------------------------------------

Kulturní kompetence bude! Informace z jednání s expertním panelem na MŠMT

Vážené a milé kolegyně, kolegové,

po čase Vás všechny zdravím a přicházím s informacemi o konzultačním setkání s expertním panelem k vypořádání připomínek k Hlavním směrům RVP ZV.  Téměř tříhodinové setkání proběhlo minulý čtvrtek 2.6.2022.na MŠMT v otevřené a konstruktivní atmosféře. Na setkání, kam jsem byl pozván za koalici mezioborových pedagogických asociací a skupin KOMPAS, jsme se snažili prodiskutovat všechna témata, která v KOMPASu rezonovala, což se nám podařilo - v některých případech i ze závěry konvenujícími našim snahám. Proto jsme z jednání odcházeli s dobrým pocitem, zvláště proto, že vše podstatné, co jsme chtěli, jsme projednali. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že panel nemá doposud některé klíčové otázky stále dořešeny tak, aby NPI dostalo jasná zadání. Některá témata budou rozhodnuta politicky, něco zůstává v rovině příslibu. Vše shrnuje zápis z jednání v příloze.

Dění kolem revizí budeme samozřejmě dále, i prostřednictvím pana Ruska - stálého hosta panelu za KOMPAS, sledovat. V další fázi, a to zejména z hlediska naplňování hlavních směrů revize při tvorbě kurikula, bude důležitá naše účast a práce v pracovních skupinách na NPI k tomu určených. Právě ty budou vytvářet koncepci vzdělávacích oblastí a naplňovat obsah vzdělávání jednotlivých oborů.

Milí přátelé, moc Vám děkuji za spolupráci a podporu! Myslím, že zejména v případě kulturní kompetence se naše součinnost a úsilí se vyplatilo! Přeji Vám úspěšný a klidný závěr školního/akademického roku a těším se na další spolupráci! V případě jakýchkoliv dotazů ohledně proběhlé schůzky či nových informací, které máte, mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a díky!

Milan Motl

                -----------------------------------------------------------

MUSICA INTERNATIONAL – Musicamail June 2022

Zobrazit online verzi
                        ----------------------------------------------------

Pozvání na závěrečný koncert Sborového studia Zvoneček - Praha

Dobrý den, 
dovoluji si Vás pozvat na závěrečný koncert sborového studia Zvoneček - Praha, který se koná v kostele sv. Šimona a Judy dne 15. června 2022 od 18 hodin. Po třech letech je to první koncert bez hygienických omezení, roušek a testů. Z toho máme velikou radost, a obzvláště velikým potěšením nás naplňuje zájem dětí o sborové zpívání v našem studiu. Máme již ve všech sborech podobné počty dětí jako před pandemií, a největším příslibem do budoucna je zcela naplněný přípravný sbor nejmenších dětí. Završením naší 26. sezóny bude proto chystaný koncert všech sborů v koncertní síni kostela sv. Šimona a Judy. Splní se tak naše motto: Síla hudby překoná vše!
Pokud Vám to Vaše pracovní plány dovolí a budete se chtít koncertu zúčastnit, stačí mi jen napsat či zatelefonovat a sdělit, o kolik lístků máte zájem. Vše potřebné zařídím.
Přeji Vám příjemný jarní čas.

Jan Vančura
Sdružení Zvoneček - Praha, z.s., Komenského nám. 9/400, 130 00 Praha 3, +420603514072, www.zvonecek.cz

                           -------------------------------------------------------

Pozvánky na IFAS 2022
 
                  -----------------------------------------------

Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha zve na svůj Slavnostní koncert,

který se koná v neděli 12. 6. 2022 v 11.00 v Dvořákově síni Rudolfina.

Pozvánka Rolnička 12_06_2022.pdf (244,4 kB)

                     ---------------------------------------------------------------

Pozvání na koncert VUS UK „Vzpomínka na Bohuslava Martinů“, 9. 6. 2022, 19.30, Sál Martinů

https://www.facebook.com/groups/ceske.sbory/permalink/1339800273181064/?sfnsn=mo&ref=share

                     ---------------------------------------------------------------

VOSK is Back

Vážení příznivci vokální skupiny VOSK,

VOSK se po vynucené přestávce vrací na známé místo, do pohostinné Malostranské besedy! PozvánkaNenechte si proto ujít náš letní koncert plný populárních a filmových písní o životě, lásce a rock´n´rollu! Uskuteční se v neděli 19. června 2022 od 19:00 v hudebním a divadelním klubu Malostranská beseda, Malostranské náměstí 35/21, Praha 1. Přijďte se zaposlouchat do šlágrů z období od bezstarostných šedesátých let až do současnosti v podání mužské vokální skupiny VOSK. V naší bonboniéře naleznete skladby velikánů jako The Beatles, Queen, The Turtles, Louis Armstrong, Eric Clapton, Billy Joel, Sting aj. Všechny písně Vám naservírujeme v komorně-vokálním aranžmá "a cappella", tj. bez doprovodu nástrojů.

Cena vstupného v předprodeji na portálu Ticketstream činí 200,- Kč a na místě 220,- Kč. Většina míst k sezení je číslovaná pro Vaše větší pohodlí u stolečků. POZOR: kapacita sálu je omezena!

Více informací na našich webových stránkách www.vosk.org a na facebooku VOSKu.

Těšíme se s Vámi na viděnou. Váš VOSK

                          --------------------------------------------------------------

Leo Clemens – Stonavská Barborka

Mezinárodní festival komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka vstoupil do 16. roku své existence, ve kterém připravujeme řadu významných změn. Tou největší je nové místo konání festivalu. Od 16. ročníku se budeme nově potkávat se soutěžními ansámbly, hudebními skladateli, výtvarníky a přáteli ve městě Kroměříži, ve městě opředeném bohatou inspirující historií, skvělou atmosférou a veškerým potřebným vybavením a milými vstřícnými lidmi.

Se změnou místa přichází v ruku v ruce také změna názvu festivalu. Nově se festival bude jmenovat Leo Clemens - Stonavská Barborka. Zapište si datum konání: 17. až 20. listopadu 2022. Od začátku května festivalové internetové stránky převlékneme do nového kabátu. Nezapomeňte se podívat jak nám to sluší!

Podrobnosti a aktuální informace z příprav festivalu najdete na internetové stránce www.leoclemens.cz a na facebookové stránce Leo Clemens - Stonavské Barborky.

Leo Clemens potřebuje Vaši podporu!

Festival potřebuje, aby se o něm vědělo. Přepošlete prosím naši zprávu o letošním festivalu svým svěřencům, kolegům a milovníkům vokálního umění z řad Vašich známých. Povědomí o festivalu velmi pomůže i to, že ho začnete sledovat na Facebooku a přesdílíte festivalovou facebookovou stránku. Prosím udělejte to hned! Aby se festival mohl uskutečnit v plné parádě, potřebujeme Vaši podporu. Pomozte svým darem další generaci nadaných zpěváků dostat se na výsluní! Jsme vděční za každého dárce a dárkyni, o které se můžeme opřít. Buďte, prosím, také jedním z nich. Svůj dar můžete poslat na účet č. 239155119/0600. Nebo jednoduše klikněte na tlačítko níže.

Podpořím festival

Děkuji a přeji pěkný den, Josef Melnar, ředitel festivalu

                     ------------------------------------------------------------------

31. Celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů Uničov, 27.- 29. 5. 2022

 

                    ------------------------------------------

 

Interpretační soutěž pedagogických fakult s mezinárodní účastí, Praha, 19.– 21. 5. 2022

Tisková zpráva: Tisková zpráva IS 2022.docx (304,6 kB)

                         -----------------------------------------------------

Vybráno z Newsletter NIPOS – květen 2022

Přihlaste se na letní seminář sbormistrů!

Přihlášky n letní seminář sbormistrů, který se uskuteční 10.– 16. čevence 2022 v Hradci Králové, nyly spuštěny.

Na seminář, který je koncipován jako práce ve sborových dílnách, jejichž součástí jsou i individuální hodiny hlasové výchovy  a konzultace v dirigování, se můžete přihlásit do 16. června 2022 prostřednictvím této stránky, kde rovnež naleznete další informace o předběžném harmonogramu a lektorech. Seminář je rozšířen o zajímavé přednášky týkající se oboru.

Přihlaste se ZDE

                       ---------------------------------------------------

Nejnovější zprávy z ECA – květen 2022

Zobrazit celou zprávu
                     -----------------------------------------------------

Porta musicae, Letní seminář Klubu sbormistrů, Hlasová výchova

Vážené sbormistryně, vážení sbormistři,

uzávěrka předběžných přihlášek na soutěž dětských pěveckých sborů Porta musicae (Liberec | 17.-19. listopadu 2022) je již nyní v neděli 15. května. Pokud jste o účasti uvažovali, nezapomeňte se přihlásit :) Ti, kteří mi již poslali informace e-mailem, přihlášku vyplňovat nemusí.  https://www.nipos.cz/porta-musicae-2022-liberec/

Zároveň bychom vám chtěli sdělit, že přihlášky na Letní týdenní seminář Klubu sbormistrů (10.-16.7.2022, Hradec Králové) byly spuštěny. Více informací naleznete zde: https://www.nipos.cz/letni-seminar/

Chystáme pro vás již také podzimní seminář Hlasová výchova ve sboru s Alenou Tichou (17.9. 2022, Praha).

Budeme se těšit na setkání s vámi!

Se srdečným pozdravem

Michaela Králová, Zuzana Jandová, Barbora Hanslianová, Jan Pirner

www.artama.cz, kralova@nipos-mk.cz

                   ------------------------------------------------------------
                    -------------------------------------------

Sborové slavnosti se v roce 2022 v Hradci Králové konat nebudou

https://www.facebook.com/10150104984005710/posts/10166448187800710/?sfnsn=mo
                     ----------------------------------------------

Novinky z Barborky / květen 2022

Jaro plné změn!
Už jste si všimli? Náš festival nově nese jméno Leo Clemens. Že vám to něco připomíná? Ano! Autory myšlenky soutěže v ansámblovém a komorním zpívání - Leona Juřicu a Klemense Slowioczka. A to není vše! Změny jsou větší. Festival Leo Clemens bude mít i nové působiště, a to krásné město v srdci Moravy, které se pyšní nejen přízviskem Hanácké Athény, ale i zápisem na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO! Takže kroky všech přátel komorního zpěvu budou letos ve dnech 17. - 19. listopadu mířit do Kroměříže! Už teď se nemůžeme dočkat.

                 -------------------------------------------------

70. EMJ Neerpelt 2022

70. ročníku Evropského hudebního festivalu mládeže v Neerpeltu se ve dnech 29. 4. – 2. 5. 2022 zúčastnilo celkem 50 pěveckých sborů s 1644 zpěváky z 10 zemí (Belgie, České republiky, Francie, Kosova, Maďarska, Německa, Nizozemí, Rumunska, Slovinska a Švýcarska). Soutěžní vystoupení hodnotilo celkem 22 porotců. České sbory (Červánek, Červený Kostelec, Radost, Praha a Severáček, Liberec) byly velmi úspěšné a získaly v různých soutěžních kategoriíchcelkem čtyři 1. ceny Cum laude a dvě 1. ceny. Podrobnosti najdete na Výsledkové listině festivalu v Novinkách.
                ---------------------------------------------------

Sbormistrovská soutěž pedagogických fakult ČR

Ve dnech 19. – 21. 5. 2022 se na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze uskuteční Interpretační soutěž pedagogických fakult ČR s mezinárodní účastí. Jedna ze soutěžních kategorií patří také oboru Sbormistrovství. Soutěžící si připraví program, který obsahuje dvě povinné skladby: A. Dvořák: Napadly písně z cyklu V přírodě a Z. Lukáš: Michelangelo (z cyklu Pocta tvůrcům). Povinné skladby je nutné dirigovat zpaměti. Soutěžící bude dirigovat s vlastním korepetitorem. Vítězové soutěže budou dirigovat na slavnostním koncertě 21. 5. 2022 v Karolinu sbor absolventů oboru Sbormistrovství, jejichž se setkání se koná při příležitosti 30. výročí založení oboru PedF UK.

                -------------------------------------------------
                -------------------------------------------------

Pozvánka IFAS zpívá Ukrajině

Zobrazit celou zprávu

               --------------------------------------------------

První novinky ze 70. EMJ Neerpelt, 29. 4.– 2. 5. 2022

Severáček se vrací z mezinárodní sborové soutěže EMJ Neerpelt s dvojitou 1. cenou cum laude (1. cena s pochvalou) v kategoriích výběrových mládežnických sborů (do 28 let) a výběrových dětských sborů. Podvakrát jsme zpívali na laureátských koncertech, porota si vyžádala i předvedení obou povinných skladeb. Velkou radost také máme z toho, že jsme si získali srdce belgického publika - po soutěžním výkonu nám zaplněný kostel tleskal vestoje. Náročná příprava se vyplatila, stejně jako online zkoušky během covidové pauzy. Radujte se s námi .

                  ---------------------------------------------------

Pozvánka na koncert souboru Ensemble Inégal

Dne  21. 5. 2022, 19.30 se uskuteční v Kostele U Salvátora, Salvátorská ul., Praha 1 koncert souboru Ensemble Inégal, na němž zazní díla Jana Dismase Zelenky Missa Sancti Spiritus, ZWV 4 a ve světové premiéře dílo Litaniae Lauretanae, ZWV 149.

                  ----------------------------------------------------

FCEC – 2nd International Choral Video Competition

Ver en navegador
                   ----------------------------------------------------    

Pozvání na jubilejní koncert Dívčího pěveckého sboru Kantiléna Hradec Králové

Královéhradecký dívčí sbor Kantiléna zve na Slavnostní koncert, který se koná 13. 5. 2022, 19.00  v přednáškovém sále Muzea východních Čech Hradec Králové u příležitosti 60. výročí založení sboru.  

                  ----------------------------------------------------

Na pomoc Stonavské Barborce 2022

Festival potřebujeme Vaši podporu!
Aby se festival mohl uskutečnit v plné parádě, potřebujeme Vaši podporu. Pomozte svým darem další generaci nadaných zpěváků dostat se na výsluní! Jsme vděční za každého dárce a dárkyni, o které se můžeme opřít. Buďte, prosím, také jedním z nich. Svůj dar můžete poslat na účet číslo 239155119/0600, nebo jednoduše klikněte na tlačítko níže.

Chci podpořit

                  --------------------------------------------------------

 

Newsletter NIPOS - duben 2022
                 -----------------------------------------------------------

Poslední novinky z ECA

Zobrazit celou zprávu
                  -----------------------------------------------------------

OLOMOUC ZPÍVÁ

Sborová přehlídka k 50. výročí festivau dětských pěveckých sborů v Olomouci, 19.– 22. 5. 2022

Olomouc-zpiva-nahled.pdf (1,6 MB)

                  ------------------------------------------------------------

Pozvánka na konferenci koalice KOMPAS
               ------------------------------------------

Pozvánka na jubilejní koncert Smíšeného pěveckého sboru KOS Litomyšl

Vážení přátelé,

Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl slaví 20. výročí smíšené sestavy. Při této příležitosti se uskuteční  dne 9. 4. 2022 v 17.00 Slavnostní koncert KOS 20 ve Smetanově domě. Tradičně pestrý repertoár KOSu obohatí úpravy písní legendárních Beatles a Queen, které KOSáci provedou za doprovodu kapely WxP. Součástí koncertu bude také křest CD KOS 20 a výstava fotografií Terezy Jirouškové zachycující okamžiky bohaté činnosti sboru.

Zde malá ochutnávka z repertoáru KOSu: lidová píseň Čerešničky: https://www.youtube.com/…1X8

Děkujeme za Vaši přízeň! 

Milan Motl a KOSáci :-)

                   ----------------------------------------------

Aura musica 13/2021

Patrně poslední tištěné číslo časopisu Aura musica, časopisu pro hudební tvorbu, hudební teorii a pedagogiku, který vydává PF UJEP, katedra hudební výchovy, Ústí nad Labem, přináší pestrý obsah příspěvků z roku 2021, ale obsahuje i příspěvky, které zazněly na dvou významných akcích organizovaných katedrou v roce 2021 – na konferenci „Hudební výchova pro 3. tisíciletí“ (23.– 24. 4. 2021) a 15. sympoziu „Cantus choralis“ (18.– 20. 10. 2021). Obsáhlé číslo časopisu (244 s.) dopručujeme k přečtení všem zájemcům o uvedenou problematiku. Od letošního roku bude časopis vycházet s největší pravděpodobností v elektronické podobě. Všechna uvedená čísla časopisu najdete na webu katedry HV PF UJEP (pf.ujep.cz/khv/aura).

OBSAH 13. čísla.docx (14,7 kB)

                  ---------------------------------------

Novinka nakladatelství PH Publishers – Battista Pradal: Dona nobis pacem

View this e-mail in your browser

                   --------------------------------------
IFAS zpívá Ukrajině (nová koncepce Zahajovacího koncertu)
               ---------------------------------

Pozvání na koncert k životnímu jubileu sbormistra Jizerka Semily

Vážení přátelé sboru Jizerka,

v poslední době nebylo moc příležitostí ke společnému setkání. Nastal čas to napravit!

Možná jste již zaregistrovali, že dlouholetý sbormistr Jizerky a náš „jizerkovský táta“ Václav Brádle oslavil na konci ledna tohoto roku významné životní jubileum. Jizerka se rozhodla spolu se svými přípravnými sbory uspořádat Vaškovi speciální narozeninový koncert s názvem „Zahrajte tu mou…“. Koncert se uskuteční v sobotu 9. dubna 2022 od 18:00 v Kulturním centru Golf Semily a my Vás na něj srdečně zveme!

Budeme moc rádi, když do Semil zavítáte.

Sedmikráska, Čekanky, Jizerka a jejich sbormistři

                  ---------------------------------------------------

Jarní Zpravodaj Pražského smíšeného sboru

https://mailchi.mp/1e1089640a61/psst-11446918
               ------------------------------------------------------
 

Zveřejněni Hlavních směrů velké revize RVP ZV

Vážené kolegyně a kolegové,

pravděpodobně jste zaznamenali zveřejnění Hlavních směrů velké revize RVP ZV a nastartování připomínkovacího období, které bude ukončeno 21.4.2022. Odkaz na dokument s hlavními směry a dalšími informacemi naleznete zde:https://velke-revize-zv.rvp.cz/zapojte-se.

Sám jsem text zatím neměl prostor podrobně prostudovat, ale již jsem zaznamenal, že kulturní kompetence nakonec do kurikulárních dokumentů zařazena nebyla, přestože to expertní panel na konferenci v Brně avizoval.

Domnívám se, že bychom po detailním prostudování dokumentu měli za oblast Umění a kultura reagovat. Prosím o Vás o případné podněty. K jednotlivým tématům se budeme vyjadřovat také za KOMPAS - koalici mezioborových pedagogických asociací a skupin, kde je silné zastoupení uměleckých asociací a kulturních organizací formálního i neformálního vzdělávání.

S pozdravem a díky

Milan Motl

                  -------------------------------------------

 
Podrobnosti k festivalu najdete: Novinky / Pozvánky na vybrané zahraniční sborové soutěže a festivaly / 2022
                     -----------------------------------------------
 

Nabídka hudebního vydavatelství DIEM EDITIONS

Tango oratorium argentinského skladatele pro mezzosoprán sólo, smíšený sbor (SATB) a tango orchestr – Martin Palmeri: La Creación

contact@diemeditions.com; diem éditions musicales

                    --------------------------------------------

Newsletter NIPOS / březen 2022

Sbory podporují Ukrajinu – Jarní seminář klubu sbormistrů

Zobrazit celou zprávu
               ------------------------------------------------

News ECA  – březen 2022

 Zobrazit celou zprávu
                -----------------------------------------------                     

Výhody členství zemských sborových svazů, ale i jednotlivých sborů nebo zpěváků v ECA

Od počátku roku 2022 mohou jednotlivé zemské sborové svazy, ale i jednotlivé sbory nebo zpěváci uplatnit jako členové ECA tyto výhody:

1. Snížení účastnických poplatků na workshopech, pěveckých týdnech apod. pořádaných ECA, právě tak jako na ECA seminářích s lektory z celé Evropy.

2. Spoluúčast sborů, sbormistryň a sbormistrů, zpěvaček a zpěváků na evropských projektech.

3. Finanční podpora ECA jednotlivým sborovým akcím a iniciativám.

4. Možnost mezinárodního spojení s více než 60 sborovými svazy z 29 zemí.

5. Bezplatná propagace akcí v měsíčníku ECA – Newsletter.

                    ------------------------------------------
Aktuální dění kolem oblasti Umění a kultura (Milan Motl)
               -----------------------------------

Mezinárodní festival pěveckých sborů „IFAS“, 26. bienále, 3.– 8. 7. 2022, Pardubice

Pozvánka Zobrazit celou zprávu

                 ---------------------------------------------

1st International Choral Composer´s Competition of Preveza 2022

Součástí 40. Mezinárodního sborového festivalu v Preveze byl též 1. ročník Skladatelské soutěže, které se ve dvou sekcích (A – skladby pro smíšené sbory, B – skladby pro dětské sbory) zúčastnilo s 26 skladbami  zúčastnili skladatelé a skladatelky z 10 zemí (Argentiny, Číny, Itálie, Kanady, Kuby, Polska, Ruska, Řecka, Slovinska a USA). Mezinárodní porotu tvořili Ambrož Čopi (předseda, Slovinsko), Javier Busto (Španělsko), Ko Mathushita (Japonsko) a Vytautas Miškinis (Litva).

Výsledková listina:  View more

                   ----------------------------------------------
Meeting Music
Pozvání na mezinárodní soutěžní sborový festival Sing Berlin! (9.- 13. 7. 2022)

Zobrazte tento e-mail ve svém prohlížeči

       ----------------------------------------------

26. IFAS 2022 open, přesunutý festival z roku 2020

Veškeré podrobnosti včetně formuláře přihlášky najdete na www.ifas.cz.

                  ------------------------------------------------

Meeting Music

„Hudební cesta kolem světa“, tentokrát nové sborové skladby z Kanady a USA

Zobrazte tento e-mail ve svém prohlížeči
                   ------------------------------------------------

Česká a ukrajinská státní hymna • Semjon Byčkov, Česká filharmonie a Pražský filharmonický sbor“ na YouTube

https://youtu.be/XkcKTH84d44

                  -------------------------------------------------

Smutná zpráva

Dne 14. února 2022 zemřel ve věku nedožitých 101 let sbormistr, pedagog a zpěvák pan Jaroslav Ehl (nar. 17. 4. 1921). Jeho hudební působení  bylo spjato především s Prausovým pěveckým sborem, který úspěšně vedl přes čtyřicet let. Rozloučení s drahým zesnulým bude 21. února 2022 v 12.00 ve smuteční obřadní síni v Rychnově nad Kněžnou.

Sbormistrovský portrét ( 2021/66)

                   -----------------------------------------------

Online setkání pro sbormistry a přátele sborového zpěvu

Vážení přátelé sborového zpěvu,

srdečně vás zveme na další online setkání, které se uskuteční již tuto sobotu 19.2. od 9 hodin. Můžete se těšit na Josefa Baierla, Zdeňka Vimra, Pavlu Fendrichovou a Matúše Hanuliaka, čekají nás rozhovory, repertoárová inspirace, hlasová výchova (Nervus vagus a hlas) a úvod do autorského práva pro sbormistry. 

Sledovat můžete živě na Facebookové stránce Klubu sbormistrů.

------------------------------

Nezapomeňte své sbory hlásit na letošní přehlídky, přihlášku na dětské a středoškolské postupové přehlídky naleznete zde: https://forms.gle/d7JsgmMUgiZECA6p6

Přihlášku na přehlídku dospělých Choralia Praha naleznete zde: https://www.nipos.cz/zavazna-prihlaska-choralia-praha-2022/

Mgr Zuzana Jandová (jandova@nipos.cz), odborná pracovnice pro sborový zpěv, NIPOS

                      --------------------------------------------
 

Smutná zpráva

Dne 10. února 2022 zemřel ve věku 91 let dirigent, sbormistr, vokalista, skladatel a aranžér Jiří Linha (nar. 15. 11. 1930), umělecký šéf souboru Linha Singers. Soubor založil v roce 1964 a ještě ve svých devadesáti letech stále pracoval, komponoval a koncertoval, informovala manažerka Linha Singers Marta Marinová. Rozloučení s drahým zesnulým bude 17. února 2022 ve 14.00 v kostele sv. Ludmily na nám. Míru v Praze.

Sbormistrovský portrét (2020/59)

                      ---------------------------------------
Smutná zpráva
Včera 13. 2. 2022 odešel ve věku nedožitých 97 let do hudebního nebe sbormistr, hudební pedagog a skladatel doc. Jan Maria Dobrodinský (nar. 22. 7. 1925). Se zesnulým se rozloučíme 18. 2. 2022 ve 14.00 v kostele sv. Vojtěcha, Praha 1. Osobnost tohoto významného nestora československého sbormistrovského umění připomíná jeho Sbormistrovský portrét (2020/41) na našich webových stránkách.
                   ----------------------------------------
 
Akademická Banská Bystrica 2021 - Vyhlášení výsledků
                  -----------------------------------------
 
Akademická Banská Bystrica 2021 - ONLINE SOUTĚŽ 12. 2. 2022, 10.00
                       ------------------------------------------------------
 
Stanovisko HV a VV k oblasti Umění a kultura
             ------------------------------------

OLOMOUC ZPÍVÁ

U příležitosti 50. výročí vzniku festivalu dětských sborů v Olomouci připravuje Spolek rodičů a přátel ZUŠ Campanella Olomouc (info@campanella.cz) na dny 19.– 22. května 2022 atraktivní přehlídku pěveckých sborů. Podrobnosti o tomto dokonale připraveném festivalu (s informacemi o historii dětského sborového zpěvu v Olomouci, podrobným festivalovým programem s prezentací míst, na nichž se jeho jednotlivé části uskuteční, a řadou zajímavých aktualit, které byste neměli přehlédnout) najdete na webu festivalu –  www.olomouczpiva.cz.

                   --------------------------------------------

Mezinárodní sborová soutěž SingingDunum, Bělehrad, Srbsko, 15.– 17.4. 2022

Registrace prodloužena do 20. 2. 2022. Soutěžní kategorie: A) Klasická hudba, B) Folklor, C) Jazz, pop, moderní hudba.

                    --------------------------------------------
 

Nabídka hudebního vydavatelství  „diem éditions“

Hudební vydavatelství diem éditions nabízí vydání Německého requiem  J. Brahmse v transkripci orchestrálního doprovodu Raymonda Alessandriniho pro 2 klavíry, tympány, harfu a varhany ad lib. V nabídce téhož autora jsou i podobné transkripce Requiem d moll, K 626 W. A. Mozarta  nebo díla Te Deum laudamus, opus 103 A. Dvořáka (www.diemeditions.com; contact@diemeditions.com).

                   --------------------------------------------
 

Newsletter NIPOS / leden 2022

                    ------------------------------------------------
 

CANTUS CHORALIS AMOR MAXIMUS VITAE NOSTRAE

Přejeme všem našim sbormistryním, sbormistrům a jejich sborům úspěšné rozezpívání roku 2022.

Jiří a Ivana Kolářovi

                 --------------------------------------------------

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Videozáznam provedení v podání VOŠP, SOŠP a Gymnázia Praha 6, Evropská 33, Chrám U Salvátora, Praha 1–Staré Město, 22. prosince 2021

https://youtu.be/LQVLooZeJfo

                --------------------------------------------------

Připravované akce sborového oddělení NIPOS-ARTAMA v roce 2022

Zobrazit celou zprávu

                  ---------------------------------------------------

 

 

 

Jiří Kolář©2015. Správce webu: misatrybulova@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode