AKTUÁLNĚ

 

Bronzové medaile hl. m. Prahy Ing. Vladislavu Součkovi a MgA. Zdeňce Součkové

Praha ocení sbormistry dětských sborů Pueri gaudentes a Radost Praha Zdeňku a Vladislava Součkovy bronzovou medailí hl. m. Prahy. Pražské zastupitelstvo schválilo můj návrh. Mám z toho velkou radost. Vedení dětských sborů je krásné, ale velmi náročné poslání. Paní sbormistryně, pane sbormistře, děkujeme Vám!

Jan Čižinský, poslanec Parlamentu České republiky           

                    ----------------------------------------------
 

Novinky z ECA – září 2021

Zářijové i všechny předchozí novinky zpravodajů z roku 2021 a dalších od roku 2016 najdete v  our newsletter archvie.

                    ------------------------------------------------
 

35. PRAGA CANTAT 2021 –Bohemia Festival

Vzhledem k současné nejisté covidové situaci byl 35. festival PRAGA CANTAT 2021, plánovaný na 4.– 7. 11. 2021, zrušen.

                    ----------------------------------------------------
 

Velké sborové akce zpříjemní letošní babí léto

Letošní září je poněkud atypické, zatímco v jiných letech se náš sborový život po letním odpočinku probouzí jen zvolna, nyní je už sborová sezóna v plném proudu.
 

Zdá se, že po dlouhém covidovém mlčení a krátkém letním nadechnutí se všichni pustili nadšeně do práce a obvyklou letní sborovou dovolenou tentokrát úplně vynechali. Hned na začátku školního roku se tak můžeme těšit z mnoha sborových vystoupení, workshopů a dalších nových, originálně pojatých, akcí.

Jsme rádi, že k letošnímu sborovému obrození může přispět i Unie českých pěveckých sborů. Vedle tradiční podpory koncertů našich členských sborů jsme připravili také dvě akce, které si společně mohou užít všichni zpěváci a jejich hudbymilovní posluchači.

První z nich Česko, zpívej!! nás čeká již tuto neděli 12. září. Po jarním úspěšném benefičním Koncertu pro Vrbu pokračuje tento projekt další, podzimní, částí. Tentokrát vám představujeme historicky první český sborový seriál. Šestidílný dokument, který připravili členové našich souborů, ukazuje podoby sborového života v různých regionech ČR. Uvidíte záběry ze života sborů a také rozhovory se zajímavými kulturními osobnostmi a zástupci politické reprezentace. V příštích týdnech se tak s námi můžete vypravit za sbory do Podkrušnohoří, Libereckého kraje, Západních a Východních Čech a Moravskoslezského kraje. Celý cyklus pak na konci září uzavře reportáž z Prahy a Středních Čech.

Premiéra prvního z pořadů Česko zpívej! se uskuteční v neděli 12. září na facebookovém profilu České sbory. Na další pokračování se pak můžete těšit v průběhu celého měsíce.

Druhým projektem je Sborový zpěvomat, ten rozezpívá ulice našich měst v pondělí 13. září. Pravidelná akce spolku Hlasohled se letos díky účasti UČPS rozrostla o sekci pěveckých sborů. Zpěvomat je pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích. Zpěvomaty se začátkem příštího týdne rozezní v ulicích Prahy, Ostravy, Brna, Plzně a dalších devíti měst Čech a Moravy. Bližší informace najdete na: https://zpevomat.ceskesbory.cz/.

Věříme, že letošní sborové září je prvním z řady mnoha měsíců a let, kdy budeme opět zpívat volně, bez zákazů a omezení. Už teď se těšíme se na všechny společné hudební zážitky a srdečně vás zveme ke sledování seriálu Česko, zpívej!, poslechu Zpěvomatu i dalších živých vystoupení našich pěveckých sborů.

Zpívání nás baví a dělá nám radost, potěší nás, když přinese radost i vám!

                    ---------------------------------------------

 
Meeting music

Hudební cesta kolem světa, tentokrát za sborovými novinkami z Polska

Zobrazit tento e-mail ve vašem prohlížeči
 
                     ------------------------------------------
 

Pozvánka na koncert

Ženský komorní sbor Jirkov (dir. Šárka Navarová) zve na Slavnostní koncert k 50. výročí založení sboru a k 100. výročí narození Jaroslava Cyruse. Koncert se uskuteční 9. 10. 2021 v 18.00 hod. v Rytířském sále zámku Červený Hrádek.

Pozvánka_50_výročí.png (2,3 MB)

                 --------------------------------------------

 

Novinky z  nakladatelství DIEM EDITIONS

Johannes Brahms: Německé Requiem, pro soprán, baryton, smíšený sbor, 2 klavíry,tympány (harfa a varhany ad lib.); transkripce Raymonda Alessandriniho (n. 1948), klavírní partitura, formát B4, 214 s., durata 70:00; další transkripce a blížší informace o autorovi transkripce na www.diemeditions.com, contact@diemeditions.com.

                 --------------------------------------------

Novinky ze Stonavské Barborky

Jedním z cílů mezinárodního hudebního festivalu Stonavská Barborka je vzdělávání v oblasti ansámblového zpívání, a proto nepromarněte tuto jedinečnou příležitost se v tomto oboru zdokonalit! Vypisujeme tři termíny workshopů, kterými vás budou provázet odborníci z praxe.

17. - 19. 9. OPAVA  –  1. - 3. 10. KARVINÁ  –  22. - 24. 10. OPAVA

                 ---------------------------------------------

 
Sympozium Cantus choralis, 18.- 20. 10. 2021, kat. hud. vých. PF UJEP v Ústí nad Labem
 
                      --------------------------------------------
 
Meeting music - další nabídka odborné pomoci a spolupráce
 
Online Beratungsrunde II - View this e-mail in your browser
                     -----------------------------------------------
 

NIPOS-ARTAMA – Pozvání k účasti na akcích posledních měsíců 2021

Seminář Hlasová výchova ve sboru (Praha, 18. 9. 2021) – Podzimní víkendový seminář (při Celostátní přehlídce dětských sborů, Uničov, 19.– 21. 11. 2021) – Pokračování v online setkáních (termín a program bude brzy zveřejněn) – Celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů (Uničov, 19.– 21. 11. 2021, postupové přehlídky během říjny 2021) – Mezzochori ( 17. 11. 2021, Hradec Králové, přehlídka sborů středoškolské mládeže, kombinace prezenční a online formy – 8. 12. 2021) – Choralia Chrudim (62. celostátní přehlídka pěveckých sborů dospělých, 20.– 21. 11. 2021) – Mezinárodní skladatelská soutěž Opus ignotum (skladby pro mládežnické a dospělé sbory, uzávěrka 30. 5. 2022).

NIPOS-ARTAMA - pozvání k účasti na akcích IX. - XII. 2021.docx (14,7 kB)

                    ---------------------------------------------

 

Musica Orbis Gloria

Regionální verze mezinárodního sborového festivalu se připravuje, a pokud situace dovolí, proběhne 6.– 7. listopadu 2021 v sále Martinů na HAMU.

Jde se o soutěžní i nesoutěžní přehlídku s libovolným repertoárem (v reakci na možnosti/nemožnosti zkoušení sborů). V porotě zasedne Marek Valášek, Janka Rychlá a Luboš Hána).

Přihlášky přijímáme od 1. 9. 2021 až do 15. 10. 2021. Více informací na www.musicaorbis.com

                     -------------------------------------------

 

Dvořákovo oratorium Svatá Ludmila – Gala opera Carmen – Mozartův harfový dvojkoncert či Schubertova „Tragická“ symfonie - NOVÉ HUDEBNÍ ZÁŽITKY S ČESKÝMI DOTEKY HUDBY, 11.9. 2021 - 6. 1. 2022

www.ceskedotekyhudby.cz

 www.facebook.com/Ceskedotekyhudby

                 ------------------------------------------------

 

Meeting music – 2. nabídka nových sborových skladeb nakladatelství PH Publishers z Itálie

View this e-mail in your browser
                 -------------------------------------------------
 

Konference Dobrovolnictví v kultuře a umění

Zveme vás na online konferenci Dobrovolnictví v kultuře a umění, která se uskuteční ve dnech 13. – 14. října 2021/ Zoom. Hlavním organizátorem je Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, partnery jsou: Národní asociace dobrovolnictví, z. s., Hestia - Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. a Institut umění – Divadelní ústav, Kancelář Kreativní Evropa Kultura. Konference se koná pod záštitou ministra kultury pana PhDr. Lubomíra Zaorálka.

Účastnický poplatek činí 300 Kč. Uzávěrka registrací: 10. 9. 2021.

Registraci, program a další informace naleznete zde: https://konference.nipos.cz/2021-dobrovolnictvi-v-kulture/

Součástí registrace je i evaluační dotazník Dobrovolníci v kultuře, jehož výstupy budou na konferenci prezentovány. Prosíme vás o jeho vyplnění.

Kontakt: konference@nipos.cz

                   -------------------------------------------------

 
Mezinárodní sborový festival IFAS 2022  uskuteční v Pardubicích ve dnech 3.- 8. 7. 2022.
 
                           ------------------------------------------------------------
 

meeting music 2022

Pozvánka k účasti na některém z 9 mezinárodních sborových soutěžních festivalů pořádaných agenturou meeting music v dubnu – říjnu 2022; nabídka odborné pomoci přihlášeným sborům; nabídka sborových materiálů z nakladatelství PH Publishers.

View this e-mail in your browser

                    --------------------------------------------------
 

BOHEMIA CANTAT LIBEREC 2021

letošní ročník Bohemia cantat je zrušen. milí účastníci letošního ročníku festival Bohemia cantat. Nepíše se to lehce a ani to nebylo lehké rozhodování, ale vzhledem k okolnostem protiinfekčních opatření, která nás jako sborové zpěváky velmi omezují, až bychom mohli říci že přímo likvidují, jsme rozhodli, že letošní ročník festivalu nebude. Není reálné splnit limity opatření a vejít se do počtů nastavených pro sborový zpěv. (Nikdy by nás nenapadlo, že společným zpíváním provozujeme tak nebezpečnou činnost.)

Děkujeme všem, kteří měli tu touhu a odvahu se na letošní ročník přihlásit a stejně jako my doufali, že se nakonec uskuteční. Zaslané peníze za přihlášky vám vrátíme v nejbližších dnech v plné výši, protože překážka realizaci rozhodně není na vaší straně. Kdyby někdo chtěl podpořit dobrovolně chod festivalu a přípravu dalších ročníků, finanční dary uvítáme.

Doufáme, že v roce 2022 se uvidíme na dalším ročníku, který začneme zanedlouho chystat (termín zveřejníme, jak jej doladíme s poskytovateli prostor a pod.). Přejme si, aby už to byla doba normální a sborový zpěv už nebyl takto vyloučen ze společnosti.

Těšíme se na vás, chybíte nám.

za organizační výbor festivalu Jiří Zenkl, Libor Sládek i ostatní členové týmu

                 -------------------------------------------

 

Hlasová výchova ve sboru18. září 2021, Praha (místo bude upřesněno)

Seminář pořádá NIPOS-ARTAMA v rozsahu 8 hodin, má akreditaci MŠMT č.j. 21874/2020-2-584. Lze ho hradit ze šablon.

Účastníci, kteří absolvují celý seminář, obdrží osvědčení.

V dalším pokračování úspěšného semináře Hlasová výchova ve sboru se účastníci setkají s inspirativními metodami, které lze využít ve vlastních sborových rozezpíváních a hlasových rozcvičkách. 

Sbormistři mají šanci si dané aktivity a cvičení nejprve vyzkoušet sami na sobě, a tím získat svou vlastní fyzickou zkušenost. Následně jsou tato cvičení aplikována na skutečný sbor, se kterým lektor před očima účastníků pracuje a vysvětluje důvody a principy vybraných aktivit a cvičení.

Náplní semináře je práce se všemi druhy sborů – od dětských přípravek až po seniorský sbor.

Lektor: PaedDr. Alena Tichá, Ph.D.

Základní kurzovné: 700 Kč, 600 Kč pro studenty pedagogických a hudebních škol – samoplátce (po doložení potvrzení o studiu)

Předběžný harmonogram:

9:00 – 12:00 dopolední výuka – práce Aleny Tiché s účastníky, osvojení principů a techniky práce s hlasem;

12:00 obědová pauza;

13:00 – 17:00 odpolední výuka – práce Aleny Tiché s pěveckými sbory (dětský, mládežnický a sbor dospělých) – demonstrace principů v praxi.

Závazné přihlášky přijímá již nyní Zuzana Jandová, jandova@nipos.cz.

                                 -----------------------------------------

IV. Národní setkání hudebních souborů seniorů

připravuje UČPS na 1. a 2. října 2021. Celý průběh se bude odvíjet podle aktuální epidemiologické situace. Na uvedený pátek a sobotu jsou připravené:

  • streamovaná moderovaná diskuse s tématem (nejen seniorského) sborového zpěvu (den a čas budou upřesněny);
  • společný zpěv na Slovanském ostrově – sobota po poledni, bude-li to možné s dopolední zkouškou v Hlaholu;
  • streamovaná vystoupení živých sborů v Hlaholu doplněná přednatočenými videi (sobota dopoledne).

Uzávěrka přihlášek je 31. 7. 2021. (Dotazy směřujte na Lucii Valentovou, valentova@ucps.cz, tel. 606 817 032)

                    -------------------------------------------
 
ECA - Zpravodaj / červenec 2021 
 
                   ---------------------------------------------
 
European Choral Association - Benefits of Singing
 
                 -----------------------------------------------
 

Podívejte se na video „Musica Orbis Prague Festival WORKSHOP: Dr.Mitchell- „The Excitement of the African American Spiritual“ na YouTube:

https://youtu.be/ND5MmuCaOjE
                -----------------------------------------------
 

Pěvecký sbor Dech Vlašim hledá sbormistra (placená funkce)

Pěvecký sbor Dech hledá sbormistra.docx (88,2 kB)

                -----------------------------------------------
 

ONLINE WORKSHOP s Dr. M. Mitchellem „Kouzlo afroamerického spirituálu“ je 12. července 2021 v 19:00 na ZOOMU (v angličtině) otevřen zdarma všem zájemcům.

PŘIDEJTE SE K WORKSHOPU s Dr. Mikem Mitchellem
               ------------------------------------------
 

Výroční národní sbormistrovské ceny za rok 2020 byly vyhlášeny

Cena Bedřicha Smetany za celoživotní zásluhy o rozvoj českého sborového zpěvu:

Jaroslav Ehl – sbormistr Prausova pěveckého sboru (Rychnov nad Kněžnou)

Bohuslav Korejs – hudební skladatel a dlouholetý regenschori chrámu Matky Boží před Týnem (Praha)

Doc. Mgr. Jan Spisar, Ph.D. – sbormistr Vysokoškolského pěveckého sboru Ostravské univerzity, Ostravského smíšeného sboru, vysokoškolský pedagog (OU)

Cena Ferdinanda Vacha:

 Mgr. Roman Michálek, Ph.D. – sbormistr pěveckých sborů Laetitia (Praha), Canto Carso (Řevnice) a Chorus angelus (Černošice), předseda Unie českých pěveckých sborů

Cena Františka Lýska:

 Mgr. Jana Synková – sbormistryně dětského pěveckého sboru Campanella (Olomouc)

Cena UČPS „sbormistr–junior“:

Mgr. et Mgr. Eva Filipová, umělecká vedoucí dětského pěveckého sboru Primavera (Brno)

                      -------------------------------------------------

 

Předprázdninové novinky z ECA–EC – O prospěšnosti kolektivního zpěvu

Zobrazit celou zprávu

              ---------------------------------------------
 

14. Jirkovský Písňovar 2021

Letošní 14. ročník Mezinárodního soutěžního festivalu sborové populární hudby Jirkovský Písňovar se uskuteční ve dnech 1.– 3. října 2021. Veškeré podrobnosti o festivalu (program festivalu, podmínky a organizace soutěže, přihláška k účasti, aktuality, historie) najdete na webu https://www.jirkovskypisnovar.cz.

Vítězkou letošní soutěže AURA se stala Dorota Babuljaková ze skupiny Lamas za úpravu skladby „Wake Me Up Before You Go-Go“.

                ------------------------------------------
 
Debata k velké revizi zrušena
 Vážené kolegyně a kolegové, 
 
debata k velké revizi plánovaná na úterý 29.6.2021
byla zrušena, respektive odložena s tímto odůvodněním:
 
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
vnímáme vaše reakce na datum, které jsme vybrali pro otevírací debatu o „Velkých“ revizích RVP a rozumíme tomu, že poslední dny školního roku nejsou zcela vyhovující pro všechny, kdo by se debaty rádi účastnili.
Neradi bychom začátek celospolečenské diskuze o něčem tak zásadním jako je podoba RVP odstartovali nešťastným způsobem, a proto jsme se rozhodli debatu z plánovaného úterního termínu 29. 6. přesunout na vhodnější dobu po letních prázdninách. Všem, kteří si již na 29. 6. udělali čas, se omlouváme za komplikace. Připravenou debatu tak společně zahájíme spolu s novým začátkem školního roku.
Prázdniny věnujeme diskuzím o přípravách RVP se všemi relevantními partnery, jsme připraveni naslouchat hlasům všech, kterým jde o budoucnost vzdělávání v ČR. Proces vzniku i implementaci RVP budeme komunikovat transparentně - tím, že se debata přesouvá na jiný termín, nikomu nic neuteče. Pokud se objeví něco, o čem byste měli být informováni, tak se to včas dozvíte. O náhradním termínu debaty vás budeme samozřejmě informovat.
Přejeme příjemné a zasloužené prázdniny!
 
Viz odkaz na facebookovou stránku NPI:
https://www.facebook.com/events/131868608966435?ref=newsfeed
 
S pozdravem 
PhDr. Milan Motl, Ph.D.
Asociace učitelů hudební výchovy
                  ------------------------------------------------- 
 

Novinky z meeting music

Program 8. ročníku festivalu PER MUSICAM AD ASTRA, Toruń, Polsko, 26.– 30. 6. 2021; Oficiální vypsání 9. ročníku tohoto soutěžního festivalu, 25.– 29. 6. 2022; Nabídka nových sborových skladeb v nakladatelství PH Publishers.

Zobrazit tento e-mail ve vašem prohlížeči

                   --------------------------------------------
 

Jubilejní 10. ročník Skladatelské soutěže Stonavská Barborka 2022

 Pořadatel Mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka vyhlašuje pro všechny autory bez omezení 10. ročník mezinárodní anonymní Skladatelské soutěže Stonavská Barborka 2022.
 
Cílem soutěže je rozšířit repertoárové možnosti zájemců o účast v Interpretační soutěži Stonavská Barborka ve vybraných kategoriích a obohatit možnosti komorního a ansámblového zpěvu na všech stupních hudebního školství, v domácím muzicírování a profesionálním umění.
Kontaktní osoba: doc. MgA. Jan Grossmann, sssb@stonavskabarborka.cz

O Skladatelské soutěži

 

                    ------------------------------------------

 

Pueri gaudentes Praha zvou na koncertní Vystoupení z distančnií výuky

Vystoupení, které se koná  21. června v 18.00, Stromovka, před Šlechtovou restaurací se zúčastní všechny přípravné a koncertní sbory Pueri gaudentes Praha pod vedením sbormistryně Zdeny Součkové a sbormistrů Jana Kyjovského a Libora Sládka.

Program vystoupení: Vystoupeni_z_distancni_vyuky.pdf (7,1 MB)

                  ------------------------------------------

 
MUSICA ORBIS PRAGUE FESTIVAL 2021 ONLINE
Detailní program a link na workshop se skvělým americkým dirigentem Dr, Mikem Mitchellem
               --------------------------------------------
 

Kormidlo 2/2021

Vyšlo nové Kormidlo. Jeden z mála zdrojů informací o kvalitních akcích, přehlídkách a seminářích ve všech oborech estetických aktivit dětí a mládeže po celé republice. Jsou zde zastoupeny obory: dětské a mladé divadlo, přednes a dramatická výchova, scénický tanec, taneční folklor, výtvarné aktivity, dětský a středoškolský sborový zpěv.
Ke stažení zdarma zde.

               ----------------------------------------------

 
meeting music + PH Publishers - nové sborové skladby z Itálie
 

View this e-mail in your browser

              ------------------------------------------ 

 
Novinky z ECA-EC - červen 2021
 
                -----------------------------------------
 

MUSICA ORBIS PRAGUE FESTIVAL 2021

K účasti na virtuálním ročníku MUSICA ORBIS PRAGUE FESTIVAL 2021, který proběhne ONLINE ve dnech 19.– 20. června 2021, se přihlásilo 25 pěveckých sborů z 12 zemí téměř všech kontinentů, mezi nimi i 6 českých zástupců vynikající kvality. Každý z účastníků zaslal pořadateli nejen své soutěžní video, které vzniklo v posledních 2 letech, ale i video nahrávku představení svého sboru. Mnoho z nich opravdu inspiruje svou kreativitou, s níž překonali všechna omezení, která se jim v poslední době stavěla do cesty.

Součástí festivalu je též soutěž o „Cenu publika“, na jejímž udělení se můžete podílet. Bližší informace najdete na odkazu níže.

Cena publika.docx (22,3 kB)
                      ---------------------------------------
 
Informační mail pěvecké sbory ARTAMA
 
                 ------------------------------------------
 
Novinky ze života Pražského smíšeného sboru
 
                -------------------------------------------
 

Živý sborový zpěv rozezněl prostory plzeňské katedrály sv. Bartoloměje

Po dlouhých měsících měli posluchači konečně opět možnost slyšet živý sborový zpěv. Stalo se tak v rámci koncertu, konaného 2. června 2021 v 18.00 hod. v rámci slavnosti znovuotevření katedrály sv. Bartoloměje v Plzni. Plzeňská filharmonie (dir. Chuhei Iwasaki) si pozvala k spoluúčinkování jeden z našich předních smíšených sborů – pražský Vysokoškolský pěvecký soubor UK (um. ved. Jakub Zicha). V jeho vynikajícím, profesionálním provedení jsme mohli vyslechnout nejprve dva a cappellové skvosty světového romantického repertoáru – šestihlasý Abendlied lichtenštejnského skladatele Josepha G. Rheinbergera a nádherné osmihlasé Ave Maria Antona Brucknera. Zcela rovnocenným partnerem byl VUS UK plnému obsazení Plzeňské filharmonie i v poněkud komplikované akustice katedrály v závěrečné skladbě slavnostního koncertu – Te Deum Antonína Dvořáka (provedení se zúčastnili i sólisté Dana Burešová a Roman Janál). Koncert přenášela živě televize NOE a pokud jste nestihli přenos sledovat, jistě bude na tomto televizním kanálu reprízován. Jeho poslech Vám vřele doporučujeme.

                -----------------------------------------

 

Mezinárodní sborový festival ADRIATIC PEARL – Dubrovnik–Chorvatsko, 28. 10. – 1. 11. 2021

Zobrazit tento e-mail ve vašem prohlížeči

               ------------------------------------------
 

meeting music + PH Publishers – Sborová hudba z Maďarska

View this e-mail in your browser

                 -----------------------------------------
 

ECA-EC – Collective singing is the perfekt icebreaker – BenefitsOfSinging

Zobrazit celou zprávu
                   -----------------------------------------
 

Rozvolňování činnosti pěveckých sborů

Z tiskové konference po jednání vlády 24. 5. o připravovaných rozvolněních od 31. 5. (pozn. uveřejněno před výměnou ministra zdravotnictví)

„(…) Dále potom pěvecké sbory nově mají umožněnou činnost při 30 osobách s rozestupy dva metry při splnění o-n-t (očkování, prodělaná nemoc anebo testování) a smějí si během zpěvu sejmout ochranu dýchcích cest. Musí se ale přitom vést evidence účastníků pro případ epidemického šetření.“

                  ---------------------------------------------
 

Informace o Evropském festivalu duchovní hudby Šumava – Bayerischer Wald 2021

Některé koncerty letošního festivalu duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald, se uskuteční on-line formou. On-line koncerty budou prezentovány na youtube kanálu organizátora festivalu.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLS3Ige7FWL82HyPji_qmdC84ZTvLye9up.

                     ----------------------------------------------

Mezinárodní soutěž pěveckých sborů Victoria Adriatic 2021, Chorvatsko – Opatie

byl přesunut na nový termín – 30. 9. – 2. 10. 2021.

Victoria Adriatic je otevřený pro všechny neprofesionální sbory a nabízí soutěžní kategorie:
CLASSIC 
FOLKLORE
JAZZ, POP, MODERN

Celkový čas vystoupení je stanoven na 15 minut. Pro dětské sbory 12 minut.
Uzávěrka přihlášek: 25. 07. 2021Registrovat se můžete emailem na event@wearesinging.org nebo skrze registrační formulář na stránkách  www.wearesinging.org, kde najdete i veškeré podrobnější informace.
Katalog Festivalu (English version) Stáhnout v PDF

Stáhněte si přihlášku 
 

                           ---------------------------------------------

 

Informační email pěvecké sbory NIPOS-ARTAMA

Vážení přátelé,

zveme Vás na Letní seminář Klubu sbormistrů 11.-18.7.2021 do Hradce Králové

Lektoři: Marek Vorlíček, Josef Surovík, Tereza Surovíková Gabriel Rovňák, Lucie Gregorovič Fárová, Miloslava Vítková, Tomáš Stanček, Jan Staněk, Silvie Mlynarczyková, Blanka Novotná

Uzávěrka přihlášek: 13.6.2021 Přihláška: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXd5SEEV8DUnFbv4Z9-ymQDQuWog7gtxutYJopzsezHp_3SQ/viewform

Více: https://www.nipos.cz/letni-seminar-2021/

Hlasová výchova ve sboru s Alenou Tichou (pokud nás něco nepřekvapí)

18.9.2021 v Praze, přihlášky budou spuštěny v srpnu

Odkaz na ZOOM Jak napsat/vybrat vhodnou skladbu pro děti? naleznete zde (musíte už rolovat): https://www.facebook.com/sbormistri

Výzkum pěvecké sbory NIPOS Mapování sborové historie (a současnosti) - https://www.nsdb.cz/zaregistrujte-sebe-a-svuj-sbor/p9.htm

Hudební knihovna NIPOS - tisíce not k absenčnímu vypůjčení https://www.nipos.cz/knihovna-hudebni-fond/ online katalog: https://katalog.nipos.cz/

Ostatní z oboru: 

Výzkum KHV Jihočeské univerzity - šetří působení pěveckých sborů v tzn. němé době pandemie. Dotazník pro zapojení do tohoto výzkumu:  

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfQp5e7P3DE0i8TifAP3pc59FNTNECFULlc_ERs91PJGbfyBw/viewform
 

Mgr. Barbora Hanslianová

odborná pracovnice pro sborový zpěv

Národní sborová databáze a výzkum Mapování sborů a sborové historie (nsdb.cz

Klub sbormistrů (https://www.facebook.com/sbormistri)

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS)

Fügnerovo náměstí 5, 120 21 Praha 2

M: 774 058 219 E: hanslianova@nipos.cz

GDPR - Informace o ochraně osobních údajů NIPOS

                 ----------------------------------------------

 
Přihláška na 11. ročník Evropské akademie pro sborové dirigenty
 
                 ----------------------------------------------
 
Novinky z ECA-EC - květen 2021
 
                  ----------------------------------------------
 
Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy - Pozvánka na nejbližší koncerty
 
                  ---------------------------------------------
 

Better World Project

Sníme o tom, že jednoho dne naše hlasy nějakým způsobem naplní Zemi radostí a přinesou jasný zítřek. To jsou slova písně „Better World“ a sen, který spojil všech 103 zpěváků z 10 zemí a 3 kontinentů, kteří se zúčastnili našeho jedinečného projektu!

 Dnes vám představujeme jeho výsledek, mezinárodní provedení písně „Better World“! Spojil nás zpěv, který odstraňuje všechny hranice, geografické i kulturní, stejně jako pandemická omezení. Jsme spolu a zpíváme pro vás! 
Děkujeme skladateli Ryanovi Cayabeabovi a sborovému aranžérovi Gianpaolo Elergii, že to umožnili.
Maestro Ryan Cayabyab, národní umělec pro hudbu na Filipínách, oslavil v těchto dnech své narozeniny, k nimž mu přejeme všechno nejlepší.

                        Better World.mp4 (124,8 MB)                   

 Účinkují:

* Sbor University of Silesia Harmonia / Polsko
Dirigent: prof. dr hab. Izabella Zielecka-Panek
* Slezský komorní sbor Ad libitum / Polsko
Dirigent: prof. dr hab. Izabella Zielecka-Panek
* Sbor „Akademické“ sborové divadlo Kemerovo / Rusko
Dirigent: prof. Inna Shorohova
* Akademski hor SKC Univerziteta Niš / Academic Choir SCC University Niš / Serbia
Dirigent: prof. Zoran Stanisavljevic
* University Philippines  Manila Chorale / Filipíny
Dirigent: Lorenz Edward Sarrondo*

* Galicijský komorní sbor "Yevshan" / Ukrajina
Dirigent: Iryna Kyselchuk
* Sbor The Voices Associazione Culturale / Itálie
Dirigent: Nicole Riggi
*  Ženský sbor Saria Silvis Lipany / Slovensko
Dirigentka: Gabriela Pintérová
* Sbor Gaulitanus / Malta
Dirigent: Colin Attard
* Univerzita Notre Dame Chorale University / USA
* Collegium Canticorum / Česká republika
Sólo:
* Alicja Jankowska (soprán - Sbor Harmonia a Ad libitum / Polsko)
* Anna Kattrina Merro (sopranistka - UPMC Manila / Filipíny)
* Nicole Riggi (alt-The Voices Choir v Casalvieri / Itálie)
* Carole Marie Duque (alt - UPMC Manila / Filipíny)
* Lorenz Edward Sarrondo (tenor - UPMC Manila / Phillipines)
* Emmanuel de Leon (bas - The University of Notre Dame Chorale / USA)

 Zvláštní poděkování:
* Darusz Panek - klavír, klávesy, instrumentální aranžmá
*- Jędrzej Panek - kytary, instrumentální aranžmá, nahrávací produkce, mastering,
* Kamila Strońska / Sedím - střih filmu

S pozdravem
prof. dr hab. Izabella Zielecka-Panek, dirigentka sboru Slezské univerzity "Harmonia" Cieszyn / Polsko, Komorního sboru „Ad libitum“, předsedkyně nadace „Hudba bez hranic“

                          -------------------------------------------------         

 

Dne 6. 5. 2021 se uskutečnila premiéra pořadu Česko, zpívej!

Benefiční koncert bylo možné sledovat na YouTube kanále Českých sborů a na FB Českých sborů. V hudebním maratonu Česko, zpívej! se Vám představily naše pěvecké sbory v krátkých videích. Moderátory pořadu byli populární herečka a ambasadorka nadačního fondu Vrba Berenika Kohoutová a přední český operní pěvec Adam Plachetka. Během koncertu i po něm bylo možné přispívat na dobrou věc. Výtěžek akce bude použit na podporu Nadačního fondu Vrba, který se věnuje ovdovělým rodinám s dětmi. Přispět bylo možné během on-line přenosu a sbírka probíhá ještě následujících 14 dnů.

Sborový maraton je možné v repríze sledovat na FB České sbory a na https://www.youtube.com/channel/UCpz7yzugDTc4840__zBWplQ.

Více informací ke sborovému koncertu Česko zpívej! naleznete v přiložené tiskové zprávě.

TZ ČESKO, ZPÍVEJ! maraton pěveckých sborů.docx (15,7 kB)

Blahopřejeme tvůrcům pořadu k úspěšné realizaci dobrého nápadu a zúčastněným sborům k výborným uměleckým výkonům.

                    ----------------------------------------

 

Virtuelle Evaluation Performance von meeting music

Registrierung noch bis zum 5. Juni 2021!

Podrobnosti: View this e-mail in your browser

      Seid ihr noch auf der Suche nach dem perfekten Chorstück?
Unsere PH Publishers halten rund 1.000 Noten von zeitgenössischen Komponisten aus aller Welt für Euch bereit. Schaut mal rein!

                   ------------------------------------------         

 
 
 

Česko, zpívej

Dobrý den,

zveme Vás ke sledování benefičního sborového koncertu "Česko, zpívej!"

Premiéra pořadu se uskuteční on-line ve čtvrtek 6. května od 18 hodin na YouTube kanále České sbory a na FB České sbory.

V hudebním maratonu Česko zpívej! se Vám představí naše pěvecké sbory v krátkých videích.

Moderátory pořadu budou populární herečka a ambasadorka nadačního fondu Vrba Berenika Kohoutová a přední český operní pěvec Adam Plachetka.

Těšit se můžete i na zajímavé sborové hosty, které si moderátoři pozvou do studia v Jazz&Cocktail Club U Staré paní, odkud bude vysílán přímý přenos.

Během koncertu i po něm bude možné přispívat na dobrou věc. Výtěžek akce bude použit na podporu Nadačního fondu Vrba, který se věnuje ovdovělým rodinám s dětmi. 

Přispět budete moci během on-line přenosu a následujících 14 dnů.

Sborový maraton můžete sledovat na FB České sbory a na YouTube České sbory.

Více informací ke sborovému koncertu Česko zpívej! naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Ilustrační fotografie jsou Vám k dispozici na https://www.dropbox.com/sh/kp99075x8v3cwht/AAAqi7WS-8Z4nuD_jGMagZTma?dl=0

S pozdravem a přáním hezkého dne

Alena Rudolfová, tajemnice UČPS

                   -------------------------------------------------

 
MUSICAMAIL, THE NEWSLETTER OF MUSICA / duben 2021
                    ------------------------------------------------
 

Zveřejnění nominací na výroční národní sbormistrovské ceny UČPS za rok 2020

Předseda Hudební komise UČPS dr. Vít Aschenbrenner dnes zveřejnil seznam letošních nominantů na Cenu Bedřicha Smetany, Ferdinanda Vacha, Františka Lýska a cenu Sbormistr- junior. Všem nominovaným srdečně gratulujeme!

Navzdory nepříznivé situaci způsobené pandemií se náš sborový život nezastavil. Důkazem toho je mimořádné úsilí velké části sborů udržet alespoň v nějaké formě základní činnost pomocí alternativních postupů. Nezmizela samozřejmě ani společenská a odborná sféra našeho sborového života. Její pravidelnou součástí je i oceňování osobností, které se o naše sbory a celý náš hudební obor významně zasloužili.

Z došlých návrhů postoupilo do užšího výběru 14 sbormistryň a sbormistrů, jejichž umělecká a organizační práce pro pěvecké sbory překročila svým významem horizont vlastního souboru i regionu, kde působí.

O konkrétních držitelích jednotlivých cen nyní rozhodne odborná komise složená z našich předních sbormistrů a hudebních vědců (profesní sbormistři a dirigenti, pedagogové VŠ a laureáti ocenění z minulých let). Konečné výsledky jejich hlasování budou zveřejněny v polovině května 2021.

Národní sbormistrovské ceny

Na Cenu Bedřicha Smetany za celoživotní zásluhy o rozvoj českého sborového zpěvu jsou nominováni:

Jaroslav Ehl, sbormistr Prausova PS Rychnov nad Kněžnou, pedagog a sborový zpěvák

Bohuslav Korejs, dloholetý regenschori Týnského Chrámu v Praze, varhaník, hudební pedagog a významný skladatel v oboru liturgické hudby

doc. Jan Spisar, PhD., sbormistr VPS Ostravské univerzity a vysokoškolský pedagog

Josef Zajíček, sbormistr DPS Ondrášek Nový Jičín, sbormistr a hudební pedagog ZUŠ

Ivan Zelenka, sbormistr PSPU Praha, skladatel, aranžér, a hudební pedagog

 

Nominaci na Cenu Sbormistr Junior, určenou mladým sbormistrům do 35 let obdrželi:

Filip Beneš, sbormistr souboru CHTDŽ!, aranžér a student zvukové režie na HAMU v Praze.

Mgr. Eva Filipová, sbormistryně DPS Primavera Brno, hudební pedagožka

Mgr. Jan Kyjovský, DiS., sbormistr Pueri gaudentes, hudební pedagog

 

Na Cenu Ferdinanda Vacha za dlouhodobou uměleckou a organizační činnost v oboru pěveckých sborů jsou nominováni:

Mgr. Roman Michálek, Ph.D.,sbormistr a dirigent souborů Canto Carso a Laetitia, hudební pedagog a organizátor sborového života

MgA. Roman Z. Novák, dirigent a sbormistr Zpěváckého spolku Hlahol v Praze, hudební skladatel a pedagog

MgA. Michal Zátopek,dirigent Pěveckého sdružení Martinů, hudební pedagog a klavírista

 

Kandidátkami na Cenu Františka Lýska pro úspěšné sbormistry dětských pěveckých sborů jsou:

Helena Stojaníková, sbormistryně sboru Motýli, Šumperk, pedagožka a organizátorka hudebních aktivit

Mgr. Jana Synková, sbormistryně sboru Campanella Olomouc a sboru Olio při Katedrále sv. Václava v Olomouci, učitelka hudby a jazyků

Mgr. Alena Vimrová, sbormistryně Pěveckých sborů Armonia a Da Capo na ZUŠ Rokycany, hudební pedagožka a organizátorka sborových přehlídek

                      ---------------------------------------------------

 
Informační e-mail z ARTAMY - sbory
Vážení přátelé,
rádi bychom vás pozvali na Webinář s lektorkou hlasové výchovy Alenou Tichou pořádá NIPOS-ARTAMA v pátek 14. 5. 2021, od 15.00 hodin. Bude streamován na FB stránku Klub sbormistrů a přátel sborového zpěvu. Lektorka komplexně pohovoří o kritériích výběru vhodných skladeb pro děti vzhledem k jejich hlasovým možnostem. Hlasový rozsah dětí souvisí s pěveckou technikou, a proto se tento seminář bude věnovat též rozvoji elementárních pěveckých dovedností dětí. Je určen pro učitele HV, sbormistry, skladatele, aranžéry ad. Je zdarma, stačí jen v daný den a hodinu kliknout na odkaz FB (a mít facebookový účet). Otázky můžete pokládat do komentářů pod stream. 
 
Počítáme s Letním seminářem Klubu sbormistrů, 11.-18.7.2021, Hradec Králové - živě.
Akreditovaný seminář Hlasová výchova s Alenou Tichou pravděpodobně přesuneme na září 2021 - živě.   
 
Děkujeme všem, co se zapojili do výzkumu Mapování sborové historie (https://www.nsdb.cz/V%C3%BDzkum/mistr538.html). Výzkum je realizován v rámci institucionální podpory dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumné organizace poskytované Ministerstvem kultury. Jeho výsledky jsou publikovány jako součást Národní sborové databáze. Budeme rádi za šíření zprávy o výzkumu mezi spřátelenými sbory, pro zapojení do výzkumu stačí vyplnit dotazník: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdFB1CCMiQF6eSb3Pb-TseGXBc8cCFbxN8DoxAC7Y2Rh9Sh2Q/viewform 
(Pokud jste vyplnili dotazník, ale ještě jsem Vám neodepsala, věřte, že na tom denně pracuji a jistě se k Vám brzy propracuji).
 
Dále bychom vás rádi upozornili na festival Musica Orbis Prague Festival
Festival měl úspěšnou premiéru v roce 2019, kdy se uskutečnil za účasti sborů z celé Evropy a Ameriky a konal se na krásných místech Prahy jako je katedrála sv. Víta, kostel sv. Šimona a Judy, České muzeum hudby a dalších.
Letošní letní ročník MOPF 2021 se neodmlčí a přesouvá se do bezpečí virtuálního prostoru.
V termínu 19. – 20. června 2021 se tedy uskuteční tradiční letní mezinárodní festival Musica Orbis Prague Festival ONLINE.
Festival je otevřený pro všechny neprofesionální sbory a nabízí soutěžní i nesoutěžní kategorie.
Ve festivalové porotě zasedne fenomenální americký dirigent Dr. Mike Mitchell, německý sbormistr a umělecký ředitel několika souborů Tristan Meister, slovenská sbormistryně Janka Rychlá a český zkušený dirigent Čeněk Svoboda. Uměleckým ředitelem festivalu je pan Jaroslav Brych.
Video nahrávky z nedávné doby je nutno zaslat do 31.5.2021. Registrovat se můžete emailem na info@musicaorbis.com nebo skrze registrační formulář na stránkách www.musicaorbis.com, kde najdete i veškeré podrobnější informace.
 
Zdravíme Vás a doufáme, že brzy se vrátí také zpěv do zkušeben!
Bára a kolegové,
hanslianova@nipos.cz
           ---------------------------------------------------
 
 
 

Newsletter NIPOS / duben 2021

(mj. 9. ročník Mezinárodní skladatelské soutěže Opis ignotum; Mapování sborové historie; Výzkumný projekt na téma kulturní participace seniorů; Výroční zpráva NIPOS za rok 2020)

 Zobrazit celou zprávu
               ---------------------------------------------------
 
Novinky z ECA-EC, duben 2021
 
 Zobrazit celou zprávu - významné akce pro sbormistry
               ---------------------------------------------------
 

NIPOS-ARTAMA - Mapování sborové historie – Český sbormistrovský slovník 1945 - 2020

Vážení přátelé,

rádi bychom vás informovali, že NIPOS zahájil tříletý výzkum na poli sborového zpěvu podpořený MK v rámci programu Dlouhodobé koncepce rozvoje výzkumných organizací. Výzkum se dělí na dvě části – první je Mapování sborové historie a druhá je Český sbormistrovský slovník 1945-2020. Věříme, že se nám tímto krokem podaří zahájit ucelené mapování sborového hnutí od poloviny 19. století po současnost a zpracovat významné osobnosti českého sbormistrovského života do slovníkových hesel. Výsledky výzkumu budeme publikovat ve specializované databázi (Národní sborová databáze). Písemně jsme informovali UČPS a zahájili jsme spolupráci s katedrou HV PedF UK a KHV PF UJEP.

Český sbormistrovský slovník 1945–2020, Jan Pirner, Jiří Kolář 

Mapování sborové historie, Zuzana Jandová, Jiří Kolář, Barbora Hanslianová, Jaroslava Macková, katedra HV PedF UK a KHV PF UJEP.

Velmi uvítáme vaše aktivní zapojení do výzkumu - sbory šetříme pomocí dotazníku (rozšířeného oproti původnímu dotazníku do Národní sborové databáze, který jste možná již vyplňovali). Budeme velmi rádi, pokud si najdete čas a dotazník poprvé či znovu vyplníte, či doplníte chybějící či nové údaje. Zajímají nás především aktuální kontaktní údaje na sbor a jeho sbormistra, uvítáme fotografie a rovněž stručné údaje historické. V případě vašich dotazů či nejistot neváhejte a kontaktujte mě (M: 774 058 219 E: hanslianova@nipos.cz), budu s vámi řešit karty sborů individuálně (doplnění stávajících informací i založení nových karet). 

Dotazník - sbor: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdFB1CCMiQF6eSb3Pb-TseGXBc8cCFbxN8DoxAC7Y2Rh9Sh2Q/viewform

Dotazník - sbormistr: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfk7hrEltRSCWY4qD80C1tnOn0NAinmh-d3JZiArqkyo1f8Dw/viewform

Repertoár dětských sborů v době (po)covidové (online seminář)

Rádi bychom Vás také upozornili na dubnový online seminář Repertoár dětských sborů v době (po)covidové – online seminář věnovaný otázkám repertoáru dětských pěveckých sborů určený primárně pro sbormistry a pedagogy hudební výchovy ZŠ a ZUŠ. Pořadatelem je Centrum uměleckých aktivit Hradec Králové. Lektorem je Jan Pirner, cena 300 Kč, přihláška a více informací zde: https://www.impulshk.cz/akce/online-repertoar-detskych-sboru-v-dobe-pocovidove/?fbclid=IwAR0_BNSJSd86ZfAKtRn8BP5G29BcIqq61F_dMvgYbCPXCr0ZWtWLOiQA6DY

Na tento seminář volně naváže lektorka Alena Tichá v květnu 2021 v připravovaném online semináři Jak vybrat/napsat vhodnou skladbu pro děti? Tento připravovaný seminář se bude zabývat tematikou z pohledu hlasové výchovy a kritérií výběru vhodných skladeb. Oba semináře připravují lektoři v součinnosti, nebudou se tedy tematicky překrývat, naopak na sebe volně navážou.

Přejeme vám z Artamy hezké jaro!

                    ---------------------------------------------

 
Online seminář Autorské právo v praxi kultury

6. května 2021, 10–14 hod. / Zoom
Lektorka: JUDr.Adéla Faladová, vedoucí samostatného oddělení autorského práva Ministerstva kultury
kurzovné: 500 Kč
uzavření registrace přihlášek: 12. dubna 2021
kontakt: ladrova@nipos.cz
 
Pokud budete mít zájem o účast na semináři, vyplňte, prosím, níže uvedený formulář:
https://bit.ly/3rYJktF
 
Neplaťte předem.Na základě registrace vám zašleme fakturu (e-mailem), po obdržení platby vám zašleme přístupové údaje k semináři.
Obsahem online semináře budou mimo jiné:
  • základy autorského práva,
  • nejnovější novely autorského zákona,
  • připravovaná implementace směrnic EU o autorském právu z roku 2019 a další
 
V rámci online semináře se lektorka bude věnovat vašim dotazům a podnětům. Dotazy můžete zasílat předem na adresu: ladrova@nipos.cz
Určeno pro pracovníky příspěvkových organizací zřizovaných státem a ÚSC v oblasti kultury, pracovníky obecních, městských a krajských úřadů a další zájemce o tuto problematiku.
                  ----------------------------------------------
 

Stonavská Barborka, Newsletter 2 / duben 2021

Mezinárodní anonymní Skladatelská soutěž Stonavská Barborka je uzavřena a soutěžící jsou vyzváni k odtajnění.

Porota pracovala ve složení: Mgr. art Miloš Betko, ArtD. (SR), Prof. Jevgenij Iršai, PhD. (SR), Mgr. Edvard Schiffauer ČR) a Prof. Mgr. MgA. Vít Zouhar, Ph. D. (ČR).
 
Do 9. ročníku SSSB došlo 24 skladeb, z toho 15 samostatných skladeb a 9 cyklů a řad o celkovém počtu 48 dílčích skladeb.
Zdá se, že letos se zúčastnili pouze autoři z ČR a SR.
           
Takže, vážení soutěžící, ozvěte se prosím manažérovi SSSB, Doc. MgA. Janu Grossmannovi, na mailovou adresu, kterou znáte: sssb@stonavskabarborka.cz, a sdělte mu své pravé jméno a příjmení, vaši vlastní e-mailovou adresu, adresu vašeho bydliště a telefonní kontakt na vás.
Až bude odtajněna identita všech soutěžících, budou zveřejněni vítězové 9. ročníku SSSB 2021 i s pravými jmény vítězů a názvy jejich skladeb.

                        ------------------------------------------
 
Jarní akce UČPS pro členské sbory

 

Sborový maraton Česko, zpívej!
 
Vzdělávací seminář Jak na sborová videa
                 -----------------------------------------
 

Dětské sborové cykly Eduarda Douši

Zájemci o sborové cykly Eduarda Douši Zvěrozpěvy a Malí sportovci pro dětský sbor s doprovodem klavíru (podrobněji viz tento web s. Novinky / Novinky ze skladatelských dílen našich skladatelů) si je mohou objednat ve vydavatelství Muica Gioia (www.musicagioia.cz), info@musicagioia.cz.

                  --------------------------------------------
 

Studium oboru Dirigování sboru na VŠMU v  Bratislavě ve školním roce 2021–22

VŠMU v Bratislavě bude v příštím studjním roce otvírat obor Dirigování sboru ve slovenštině a v angličtině. Přihlášky ke studiu je možno zaslat pro obor ve slovenštině do 15. 4, v angličtině do 30. 4. Zkoušky proběhnou online: uchazeči pošlou video s nahrávkou svého  sbormistrovského výkonu, kterou komise zhodnotí a ukončí online rozhovorem. Nebude tedy třeba jezdit do Bratislavy.

                 ----------------------------------------------
 

Stretnutie nad zborovou partiturou – 5. ročník medzinárodnej súťaže v zborovom dirigovaní, apríl – máj 2021

Akadémia umení v Banskej Bystrici, Fakulta múzických umení

Propozicie-dirig.-sutaz-202 1 online FINAL 1.3.2021.docx (0 )

Prihlaska-dirig.-suta ž FINAL 24.2.2021.docx (0 )

                    ---------------------------------------------

 

Smutná zpráva

Dne 1. března 2021 odešla ve věku dovršených jubilejních 75 let do hudebního nebe další významná sbormistrovská osobnost, všestranný hudebník a dirigent PS Polanka, Valašská Polanka a MPS Lumír, Vsetín – Jaromír Bazel (nar. 24. 12. 1945). Výsledky jeho úspěšné umělecké činnosti zůstanou jistě nezapomenutelně zapsány nejen v historii jeho milovaného Valašska, ale i v srdcích všech jeho sborových zpěvaček a zpěváků. Čest jeho památce.

Jaromír Bazel ofic.docx (23,2 kB

                 -----------------------------------------------

 

Smutná zpráva

Dnes v noci 28. 2. 2021 odešel po delší nemoci v nedožitých 88 letech do muzikantského nebe můj dlouholetý přítel, sbormistr, emeritní prof. Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem prof. PhDr. Tomáš Fiala, CSc., osobnost, která zásadním způsobem ovlivnila vývoj sborového zpěvu v severních Čechách. V jeho dosavadním životě se snoubila činnost umělecká, pedagogická a organizátorská. Vychoval celou řadu sborových pěvců, sbormistrů a učitelů hudební výchovy. Výrazně zapůsobil na sféru amatérského i profesionálního sborového dění nejen v ústeckém, litoměřickém a českolipském regionu, ale i v zahraničí.

Milý Tomáši, nikdy na Tebe nezapomeneme a budeš nám všem moc chybět. (J.K.)

Prof. PhDr. Tomáš Fiala, CSc.docx (14,1 kB)

              ---------------------------------------------------------

 
Vyjádření Asociace učitelů hudební výchovy
              -----------------------------------
 
Webinář - Základy editace videa
             ------------------------------------

 

PF a sborové akce NIPOS-ARTAMA v roce 2021
                -------------------------------------------

Zajímavé sborové ediční novinky německých vydavatelství

Anton Diabelli (rakouský skladatel, 1781–1858): Pastoralmesse in F, op. 147, pro 4 sólové hlasy, smíšený sbor, flétnu. 2 klarinety, fagoty, lesní rohy, trubky, smyčce a tmpány (Carus Verlag)

Three! 33 tříhlasých populárních písní v úpravě pro tříhlasý smíšený sbor (SABar) s doprovodem klavíru. Ve sbírce lze najít např. evergreeny Louise Armstronga (What a Wonderful World), Erica Claptona (Tears in Heaven), Bobbyho McFerrina (Don´t Worry, Be Happy) aj., v závěru pak také několik veselých kánonů ( Three! 33 Songs für gemischten Chor mit Klavier / Bosse Verlag)

                       ------------------------------------------------------
 
  Evropská cena pro sborové skladatele 2020/21

Mezinárodní porota ve složení uznávaných odborníků, skladatelů a dirigentů – Josep Vila i Casanas (ES), Seán Doherty (IE), Karin Rehqvist (SE), Tadeja Vulc (SL) a Eriks Ešenvalds – vybrala z 25 skladeb 19 skladatelů  7 členských sborových organizací ECA–EC jako vítězné tyto skladby:

Kategorie A – skladby a cappella:

Jan van der Rost (Belgie):  Amor, io fallo, pro smíšený sbor; Zvláštní cenu poroty získal v této kategorii ještě  belgický skladatel Hans Helsen za skladbu Sanctus amor pro ženský sbor (SSAA).

Kategorie B – skladby s instrumentálním doprovodem:

Maarten van Ingelgem (Belgie): Automn Soils, pro smíšený sbor; i v této kategorii udělila porota Zvláštní cenu, kterou získal belgický skladatel Vigdis Hansa za skladbu How sweet the Moonlight, pro ženský sbor (SSA).

Zadávání skladeb do soutěže bylo anonymní a potvrdilo vysokou kvalitu belgického sborového kompozičního umění. Ceny (300 Euro) převezmou vítězové za přítomnosti poroty v roce 2021 u příležitosti Festivalu EUROPA CANTAT XXII v Ljubljani.

               -----------------------------------------------

 

meeting music & PH Publishers – nabídka sborových partitur

Mauro Marchetti, Komponist, Chorleiter des Coro Città di Roma und langjähriger Weggefährte des meeting music Festivals Musica Eterna Roma, war in der Vergangenheit nicht untätig.
Wir sind froh, dass er uns einige seiner Kompositionen überlassen hat.
Hier also speziell für EUCH:

Lo scrittore scrive (für Kinderchor)

Jubilate Deo (SATB)

Jubilate (TBB)

Wir bei PH Publishers heißen Mauro herzlich willkommen und freuen uns diese und seine zukünftigen Kompositionen bei uns verlegen zu können. 

Schaut mal rein und bei Interesse schreibt uns einfach!

                  --------------------------------------------------------

Nabídka meeting music & PH Publishers

Wir stellen euch vor: Die Gewinner des neuen Kompositionswettbewerbs für junge Stimmen und Schulchöre (1 Concorso di Composizione Corale Nuove Musiche dalla Livenza), der vor kurzem im Rahmen unseres Chorfestivals "Venezia in Musica" in Sacile, Italien, stattgefunden hat. 
Die Nominierten sind nun Teil unseres PH Publishers und ihre Stücke werden ab sofort bei uns verlegt!
Dies sind die kreativen Köpfe, die die Jury mit ihren Stücken überzeugt haben:
 
Kategorie A (Treble Voices):

1. Platz: Marina Gavelli (IT),  Pinocchietto va al palazzo

2. Platz: Chiara Mario (IT), Minestrone di filastrocche

3. Platz: Paolo Orlandi (IT), Il gioco della speranza

Kategorie B (Schulchöre):

1. Platz: Maurizio Santoiemma (IT), Strani e strambi

2. Platz: Annalia Nardelli (IT), Cicerenella, filastrocca popolare Italiana

3. Platz: Paul Ayres (GB), Variazioni su "Cinco Lobitos" 

Viel Spaß beim Stöbern und bei Interesse schreibt uns einfach! 
Wir wünschen Euch, dass Ihr gesund durch die nächste Zeit kommt und vor allem genug Raum fürs Proben habt! 
 
Mit lieben Grüßen
Euer meeting music & PH Publishers Team

                     -------------------------------------------------

 

Nabídka Meeting Music and PH Publishers

Weihnachten – eine beliebte Zeit des Jahres, die es zu feiern gilt. Es können und sollten uns selbst online Proben nicht davon abhalten diese Tradition zu leben! Meint Ihr nicht auch?

Wir von meeting music and PH Publishers versehen deshalb Eure Weihnachtszeit mit einem süßen Überguss aus zwei brandneuen Stücken:

Andere Weihnachtslieder findet Ihr gerne hier.  Und wenn Ihr Euch für andere Stücke interessiert oder noch auf der Suche nach dem ultimativen Chorstück für das nächstes Konzert oder die nächste Aufführung seid, stehen wir von PH Publishers jederzeit zur Verfügung. Schreibt uns einfach!

Übrigens: Wir können auch etwas für Euch tun, wenn Ihr auf einer internationalen Bühne auftreten wollt. Nächstes Jahr erwarten Euch bekannte Chorfestivals & Wettbewerbe, liebevoll begleitet von unseren Gastchören vor Ort. Wählt 2021 Eure Destination: Budapest (Ungarn), Caorle & Venedig (Italien), Toruń (Polen), Salzburg (Österreich), Rom (Italien), Riva del Garda & Arco (Italien) und Dubrovnik (Kroatien).

                     --------------------------------------------------
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

 

 

Jiří Kolář©2015. Správce webu: misatrybulova@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode