Aktuálně 

 
Nové zprávy jsou uloženy vždy nahoře.
                ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
 

LAUREA MUNDI BUDAPEST

4th Budapest International Choral Celebration, 2.– 6. 7. 2020, Budapest, Hungary

International Open Competition and Grand Prix of Choral Music

Veškeré informace o festivalu a soutěžích (podmínky účasti, soutěžní kategorie, hodnocení výkonů, poplatky aj.) najdete na: 4th Budapest International ...

Uzávěrka přihlášek: 15. 2. 2020

                     ----------------------------------------------

 

Concorso Corale Internazionale „Vox Lucensis“, 4.– 8. 4. 2020, Lucca, Itálie

K účasti na tomto novém jarním mezinárodním soutěžním sborovém festivalu, jehož pořadatelem je německá agentura Interkultur, je přihlášeno celkem 21 pěveckých sborů z 13 zemí (Belgie, Dánska, Estonska, Finska, Indonésie, Itálie, Litvy, Německa, Ruska, Slovinska, Švédska, Turecka a Velké Británie).

Soutěž proběhne v obvyklých kategoriích: A – stupeň obtížnosti I, a cappella (A1 – Smíšené sbory, A2 – Mužské a ženské sbory); B – stupeň obtížnosti II (podobně B1,2); C – Komorní sbory (podobně C1,2); G – Dětské a mládežnické sbory (G1 – Dětské sbory, G2 – Mládežnické smíšené sbory, G3 – mládežnické stejnorodé sbory); S – Duchovní hudba a cappella.

Sbory se mohou přihlásit také k účasti na „Přátelských koncertech“, pro něž si připraví program v délce 15 min. a cap., nebo s doprovodem vlastních nástrojů.

Porota: Giovanni Acciai (Itálie), Sara Matteucci (Itálie), Erika Budai (Belgie), Peter Pontvik (Švédsko).

Uzávěrka přihlášek byla 11. 11. 2019, ale pořadatel přijímá ještě mimořádné přihlášky.

                -------------------------------------------------------

 

MUSICA ORBIS PRAGUE FESTIVAL, 16.– 20. 7. 2020

Pozvání, program, způsob registrace, podmínky účasti na festivalu, uzávěrku přihlášek a kontakty najdete na:

www.musicaorbis.com › rocnik-2020

            ------------------------------------------------

 

Sborová hudba na 42. ročníku festivalu „Pardubické hudební jaro“, 12. 3.– 29. 4. 2020

Sborový zpěv nebude chybět ani na 42. Pardubickém hudebním jaru, a to jak v provedení našich špičkových profesionálních těles, tak neprofesionálních pěveckých sborů. Ve velice pestrém programu 24 koncertních produkcí zazní celkem čtyřikrát. V koncertu s názvem „Barokní koncerty a kantáty“ (16. 3. 2020, Husův sbor v Pardubicích) vystoupí v dílech J. S. Bacha, J. Ch. Bacha a G. Ph. Telemanna spolu se souborem Barocco sempre giovane a violistkou Kristinou Fialovou Český filharmonický sbor Brno (sbm. Petr Fiala). Profesionální sborovou scénu zastoupí na „Velikonočním koncertu“ (3. 4. 2020, Kostel sv. Josefa v Chrudimi) v stylově kontrastní dramaturgii (G. P. da Palestrina, A. Tučapský, C. Debussy aj.) vynikající komorní smíšený sbor Martinů Voices (sbm. Lukáš Vasilek).

Mimořádnou festivalovou akcí bude jistě projekce francouzského dokumentárního filmu „Děti v Terezíně  a nestvůra s knírkem“ (15. 3. 2020, Synagoga v Heřmanově Městci), v níž  v podání Dětského pěveckého sboru Iuventus Cantans, Pardubice (sbm. Zdeněk Kudrnka) zazní část z dětské opery Hanse Krásy / Adolfa Hofmeistera „Brundibár“. Ve „Festivalových ozvěnách“ se ve „Slavnostní mši“ s duchovními díly A. Dvořáka, Z. Fibicha a A. Hniličky (19. 4. 2020, Kostel sv. Bartoloměje v Pardubicích) uplatní spolu se sólisty pěvecké sbory Salvátor Chrudim a VUS Pardubice (dir. Tomáš Židek).

                  ---------------------------------------------------- 

Pozvání na koncert souboru Ensalemble Inégal

Soubor Ensemble Inégal (um. ved. Adam Viktora) srdečně zve k návštěvě koncertu, jehož program představuje další ze zásadních počinů na cestě ve znovuobjevování hudby Jana Dismase Zelenky. V uplynulých letech představil posluchačům na svých koncertech a CD nahrávkách v novodobých premiérách téměř polovinu Zelenkovy mešní tvorby. Tentokrát k Zelenkově mši Missa Sancti Spiritus ZWV 4 přidává také světovou premiéru jeho, v mnoha ohledech výjimečné kompozice, Litaniae Lauretanae ZWV 149. Ta se dochovala neúplně a rekonstrukce některých jejích úseků byla možná díky skutečnosti, že Zelenka několik částí tohoto díla z roku 1718 použil v pozdějších letech v jiných skladbách. Obě díla můžete vyslechnout ve čtvrtek 19. března v 19:30 v Kostele U Salvátora v Salvátorské ulici v Praze (kostel je vytápěn).
Vstupenky si můžete zakoupit online zdehttps://goout.net/cs/koncerty/jan-dismas-zelenka-litanie-lauretanae-svetova-premiera-missa-sancti-spiritus/ioajf/+xvtqp/
v prodejnách v Praze, Brně, Plzni a Ostravěhttps://goout.net/cs/o-nas/ nebo u pokladny v místě konání koncertu od 19:00.

Ensemble Inégal se těší na Vaši návštěvu.

             -------------------------------------------------------------
 

Mezinárodní festival pěveckých sborů „IFAS 2020“, 3.- 8. 7. 2020, Pardubice

V řádném termínu se k účasti na Mezinárodním festivalu pěveckých sborů „IFAS 2020“ přihlásilo celkem 11 pěveckých sborů, 4 domácí a 7 zahraničních (z Izraele, Maďarska, Německa, Polska, Ruska a USA), což se svými více než 330 členy sborů téměř pokrývá kapacitu ubytovacích možností festivalu. Je potěšitelné, že 8 pěveckých sborů bude soutěžit v hlavní kategorii s povinným programem, 7 se utká o Cenu Bohuslava Martinů a většina z nich pak bohatě naplní i ostatní soutěžní kategorie. Možnost 2 - 3 dalších přihlášek se tedy nevylučuje a termín k jejich zaslání se mimořádně prodlužuje do konce února 2020. 

                --------------------------------------------
15. Internationaler Chorwettbewerb und Festival Bad Ischl, 29. 4.– 3. 5. 2020, Rakousko

K účasti na 15. ročníku Mezinárodní sborové soutěže a festivalu v rakouském Bad Ischl (29.4.– 3. 5. 2020), který pořádá německá agentura Interkultur, je dosud přihlášeno 20 pěveckých sborů z 12 zemí (Číny, Estonska, Jižní Afriky, Kazachstánu, Litvy, Maďarska, Norska, Polska, Rakouska, Ruska, Švédska a Turecka).

www.interkultur.com

              ----------------------------------------------
 

Mezinárodní festival dětských a mládežnických hudebních souborů „young2020bohemia“

K účasti na letošním tradičním festivalu dětských a mládežnických hudebních souborů young2020bohemia Prague (26.– 29. 3. 2020) je zatím přihlášeno 14 vokálních, instrumentálních a folklorních souborů z 10 zemí (Bosny a Hercegoviny, ČR, Irska, Izraele, Japonska, Maďarska, Německa, Řecka, Španělska a Švýcarska) s 550 mladými hudebníky. Ve čtyřech z osmi festivalových kategoriích se představí tentokrát jen 5 pěveckých sborů, mezi nimi jediný domácí Chlapecký sbor Pueri gaudentes, Praha (sbm. Libor Sládek). Českou republiku bude reprezentovat ještě Klarinetový soubor Prachatice. Věřím, že není ještě zcela pozdě a některý z našich předních pěveckých sborů dodatečně účastnickou listinu doplní. Byla by škoda nevyužít tuto jedinečnou příležitost k setkání s mladými zahraničními muzikanty a k navázání osobních a hudebních kontaktů.

                -------------------------------------------

Smíšený pěvecký sbor Dech Vlašim hledá sbormistra

Pěvecký sbor Dech z Vlašimi hledá od 1.9. 2020 sbormistra. Sbor je složen převážně z mladých zpěváků - vznikl původně jako středoškolský sbor. Tomu odpovídá i skladba repertoáru.     

Sbor zkouší jedenkrát týdně ve Vlašimi, a to ve čtvrtek v čase 19.30-21.30 (možnost dopravy do Vlašimi autobusem z Prahy – Roztyl v 18.20, asi 1hod., zpět je možné být v Praze kombinací bus, vlak v 23.52). Část sboristů jezdí z Benešova a část i z Prahy autem, takže lze jistě domluvit i dopravu s nimi.

Dále je sbor zvyklý na jedno víkendové soustředění na jaře a jedno na podzim + jedno jednodenní před koncerty. Ty se konají tradičně 3-4 v červnu a 3-4 v prosinci. Tomu odpovídá dvojí repertoár - na podzim se připravují Vánoční koncerty, na jaře pak letní s  odlehčenějším repertoárem. Složení sboru je cca 12 sopránů, 8 altů, 4 tenoři a 4 basi.
Specialitou sboru je to, že některé skladby jsou s doprovodem kytary, basy, klarinetu a fléten, což dává možnost kontrastního programu.

Sbor má zavedený systém vedoucích hlasů a jednotlivé organizační záležitosti mají mezi sebou rozděleny členové sboru, takže sbormistr má sice ve všem právo veta, nicméně jeho jedinou povinností je umělecké vedení (výběr repertoáru a vedení zkoušek). Koncerty bývají v okolí Vlašimi a bývají hojně navštěvovány místními.

Město Vlašim (KD Blaník) sbor podporuje mj. i formou financí pro sbormistra - za každý půlrok přispívá částkou 10.000,- na sbormistra.

Pro ideální převzetí nabízím a doporučuji možnost jezdit na zkoušky už v průběhu jara.

Zároveň nabízím osobní setkání po domluvě na tel. č. 774108458.
Petr Koronthály

sbormistr Dech Vlašim.

O sboru najdete další info na www.dech.cz a na facebooku.

                --------------------------------------------------

Novinky z ECA-EC, leden 2020

 Zobrazit celou zprávu

Upcoming deadlines

January:
30 January > Deadline for applications for the Study Tour to Basel Youth Choir Festival (more below)
31 January > Deadline for applications for the pan-European Youth Choir for BTHVN2020
31 January > Deadline for applications for Europa Cantat Junior Festival

February:
29 February > Deadline for applications for Africa Cantat

March:
31 March > Deadline for applications for In the Footsteps of Ludwig van Beethoven
31 March > Deadline for applications EuroChoir 2020
31 March > Deadline for applications European Seminar for choral composers
31 March > Deadline for applications Choralp

                  -----------------------------------------------

Slovakia Cantat 2020, 23.– 26. 4. 2020, Bratislava, Slovensko

Prvním z mezinárodních sborových soutěžních festivalů, které pořádá agentura Bratislava Music Agency v roce 2020, je Slovakia Cantat 2020. Ve dnech 23.– 26. dubna 2020 se v Bratislavě utká celkem 21 pěveckých sborů z 13 evropských zemí (České republiky, Estonska, Islandu, Itálie, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Norska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska a Slovinska). Českou republiku bude reprezentovat pěvecký sbor Mládí, Jablonec nad Nisou (sbm. Květa Kavánová).

V porotě zasednou tentokrát: Prof. Bemnedykt Bloński (předseda, Polsko), Doc. Ondrej Šaraj (Slovensko), Prof. Enrico Miaroma (Itálie) a Liudmila Chernilowskaja (Bělorusko).

                      ---------------------------------------------

Pozvání na Choralia 2020

Vážené sbormistryně, vážení sbormistři,

srdečně vás zveme k účasti na hodnocené přehlídce CHORALIA PRAHA 2020, která je novinkou Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu (NIPOS) pro sbory dospělých.

Přehlídka pro sbory dospělých CHORALIA PRAHA 2020 si klade za cíl být otevřenou platformou pro všechny sbory dospělých, které chtějí zlepšovat svoji úroveň v soutěžní a/nebo nesoutěžní (festivalové) kategorii. Otevřená přehlídka nabízí možnost zlepšování pod vedením špičkových porotců i lektora společného zpěvu.

KDY: 21. března (sobota) 2020, od 10 do 19.30 (přesný časový plán bude upřesněn)

KDE: Kostel svatých Šimona a Judy, Dušní ulice, Praha 1

ZA KOLIK: účastnický poplatek je 1000 Kč/sbor 

VÝHODY ÚČASTI:

§ možnost zazpívat si v atraktivním prostředí odsvěceného kostela sv. Šimona a Judy, pravidelného dějiště festivalu Pražské jaro

§ seznámení se s ostatními sbory

§ rady a názory odborné poroty

§ získání několika skladeb uplatnitelných ve vlastním repertoáru

§ atelier společných skladeb

Na místě bude zajištěno drobné občerstvení, sbory obdrží rovněž notové materiály. 

Těšíme se na vás. Pro další informace a přihlášku vizte:

https://www.nipos.cz/artama-ho-sz/

                  ---------------------------------------------------

 

Hledáte nové notové materiály pro Vaše sbory?

PH-Publisher  mají pro Vás připraveny asi 1000 skladeb současných skladatelů z celého světa. Schaut mal rein!

                   ---------------------------------------------------
 
Uzávěrky letních sborových festivalů Meeting Music 2020

Sing Berlin! – 24.- 28. 6. 2020, uzávěrka přihlášek: 31. 1. 2020

Ausschreibung • Anmeldeformular • Choir of the Nations

International Choral Celebration und Laurea Mundi Budapest – 2.– 6. 6. 2020, uzávěrka přihlášek: 15. 2. 2020

Ausschreibung • Anmeldeformular • Choir of the Nations 

Musica Eterna Roma – 11.– 15. 7. 2020, uzávěrka přihlášek 15. 2. 2020

Ausschreibung • Anmeldeformular
               --------------------------------------------------
 

11. World Choir Games 2020, 5.– 15. 7. 2020, Flandern, Belgie

V letošním roce pořádá německá agentura Interkultur již 11. ročník Světových sborových her. Předchozí ročníky, které se uskutečnily postupně v roce 2000 v Rakousku (Linz), 2002 v Jižní Koreji (Busan), 2004 v Německu (Bremen), 2006 v Číně (Xiamen), 2008 podruhé v Rakousku (Graz), 2010 podruhé v Číně (Shaoring), 2012 v USA (Cincinnati), 2014 v Litvě (Riga), 2016 v Rusku (Soči) a 2018 v Jižní Africe (Tshwane), přilákaly velkou pozornost sborů z celého světa. 11. ročník, který uzavřel příjem přihlášek 2. 12. 2019, však vytvořil v počtu účastníků nový rekord. Na tento velkolepý festival ve Flandrech (Antverpách a Gentu) se přihlásilo celkem 542 pěveckých sborů z 69 zemí světa. Porotovat je bude 55 porotců z 35 zemí světa (nikdo z České republiky).

Připomeňme si v odkazech některé podrobnosti a novinky z této akce (soutěž a soutěžní kategorie, festival, workshopy, festivalová místa, složení poroty aj.):

Flanders 2020

                   --------------------------------------------
 
IFAS OPEN 2020 – Uzávěrka přihlášek

Vážení přátelé,

chtěli bychom Vás upozornit, že uzávěrka přihlášek na letošní nově koncipovaný Mezinárodní festival pěveckých sborů IFAS OPEN s Mezinárodní soutěží o Cenu Bohuslava Martinů má uzávěrku 31. ledna 2020. Mimořádně budou pořadatelé přijímat přihlášky ještě do konce února 2020. Potěšilo by nás, kdybychom se mohli na začátku července letošního roku setkat v Pardubicích s českými akademickými sbory, které se tohoto festivalu již delší dobu nezúčastnily nebo jej ještě vůbec nepoznaly. Budou mít možnost se setkat a spřátelit s vynikajícími sbory z USA, Maďarska, Polska, Ruska a dalších zemí.

Zdravíme akademické sbory z Prahy, Brna, Ostravy, Ústí nad Labem, Olomouce, Plzně, Hradce Králové, Zlína i všechny další naše pěvecké sbory kategorie mládeže a dospělých a těšíme se na Vaši účast.

                         ----------------------------------------------
 

Vybráno z Newsletter NIPOS 1/2020

Jarní seminář Klubu sbormistrů

Jarní seminář Klubu sbormistrů pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s libereckým dětským pěveckým sborem Severáček. Je součástí volného cyklu inspirativních seminářů, které jsou určeny všem zájemcům z řad začínajících i zkušených sbormistrů. Letos se koná v termínu 17. – 19. dubna 2020.

Tento seminář je zaměřen především na práci dětských pěveckých sborů. Náplní je metodika práce se sborem a hlasová výchova v dětském sboru na příkladu práce se sborem Severáček.

Lektory budou Silvie Pálková, sbormistryně libereckého dětského sboru Severáček a pozvání do České republiky přijal také vzácný zahraniční host Panda van Proosdij (NL) , holandská hlasová a pohybová poradkyně.

Těšíme se na Vás!
Více zde. Přihláška zde.

                                   xxxxxx

SBOROVÝ ZPĚV

V roce 2020 pořádá NIPOS ve spolupráci s krajskými pořadateli celkem 15 sborových postupových přehlídek po celé republice. Dětské a středoškolské sbory se mohou zúčastnit v soutěžních i nesoutěžních kategoriích. Odborná porota sbory ohodnotí a následně doporučí ty nejlepší na celostátní přehlídky. Přihlášky a více informací o dětských přehlídkách naleznete na této stránce. Pro středoškolské přehlídky vizte zde.

                          ----------------------------------------------------
 

Festival sborového zpěvu   We Are Singing Adriatic, 3. — 6. dubna 2020, Chorvatsko & Slovinsko / Opatie — Postojna

První z festivalových koncertů proběhne v sobotu 4 4. 2020  v „křišťálovém sále“ (Crystal Hall).
Trvání: 15 minut pro každý sbor
Repertoár si může každý sbor zvolit dle vlastního výběru. 
Závěrečný koncert v Postojnské jeskyni 5. 4 .2020
Každý sbor představí několik skladeb ze svého repertoáru.

Pro více informací o festivalu a s případnými dotazy se obraťte na  event@wearesinging.org

                   --------------------------------------------------

 

Iuventus in Praga cantat 2020 (oznámení)

Letošní Mezinárodní festival dětských a mládežnických sborů Iuventus in Praga cantat 2020, plánovaný na 17.- 18. 1. 2020, se pro malý počet přihlášených sborů nekoná.

                 ---------------------------------------------------
 

Choralia Praha 2020, 21. 3. 2020, Kostel sv. Šimona a Judy

Od 13. ledna 2020 jsou k dispozici přihlášky na první z nových přehlídek pro sborový zpěv dospělých s názvem CHORALIA PRAHA 2020, viz odkaz na stránky NIPOS-ARTAMA, kde najdete bližší informace o přehlídce, její propozice, složení poroty a formulář závazné přihlášky. Odkaz uvádí bližší informace i o dalších sborových akcích NIPOS-ARTAMA. Prosíme  o propagaci mezi vašimi kolegy sbormistry.

https://www.nipos.cz/artama-ho-sz/

                 -------------------------------------------------

 

Upozornění

Rádi bychom upozornili naše pěvecké sbory, že přihlášky na následující mezinárodní sborové festivaly jsou podle našich informací poněkud riskantní a doporučujeme si jejich skutečnou realizaci a podmínky účasti před objednávkou cesty, ubytování apod. dobře prověřit.

Florence Choral–Festivals recommended by the Greats, 2020

4th Michelangelo International Choral Festival, 18.- 20. 4. 2020, Florence, Italy

4thd Lorenzo Medici International Choral Festival, 15.– 17. 5. 2020, Florence, Italy

4th Leonardo da Vinci International Choral Festival, 5.– 8. 7. 2020, Florence, Italy

4th Andrea de Verrocchio Internationa Choral Festival, 4.– 7. 8. 2020, Florence, Italy

3rd Boticelli International Choral Festival, 11.– 14. 10. 2020, Florence, Italy

                 -----------------------------------------
 

68. Europees Muziek festival voor de Jeugd, 30.4.– 4. 5. 2020. Neerpelt , Belgie

68. ročník Evropského hudebního festivalu mládeže (EMJ 2020) je jako bienále vrací opět k  pěveckým sborům. K účasti je v letošním roce přihlášeno více než 90 dětských (do 14 – 15 roků) a mládežnických pěveckých sborů (do 28 roků) z 20 zemí světa (Austrálie, Belgie, Běloruska, České republiky, Estonska, Finska, Francie, Itálie, Japonska, Maďarska, Německa, Nizozemí, Rakouska, Ruska, Slovinska, Španělska, Švédska, Turecka, Ukrajiny a Velké Británie).

Českou republiku budou reprezentovat pěvecké sbory Červánek, Červený Kostelec (sbm. Eva Kubečková), Slavíčci, Praha (sbm. Alice Stavělová), Paleček, Praha (sbm. Zlatica Jurišová), Dětský sbor Trallala, Český Těšín (sbm. Beata Brzóska), Svítání, Praha (sbm. Vít Hergesel) a Motýli, Šumperk (sbm. Helena Stojaníková).

Výkony sborů bude hodnotit 28 porotců z 13 zemí, mezi nimi např. též Lukáš Matoušek a Lukáš Merkl z ČR, z dalších pak např. Robert Sund, Krzyszof Szydzisz, Fabio Pezzi, Wofgang Ziegler, Kari Ala-Pollänen, Erika Budai, Ludo Claesen aj.

                  --------------------------------------------
 

XXVI. ročník hodnocené přehlídky gymnaziálních sborů GYMNASIA CANTANT 2020, 23.– 25. 4. 2020, Brno

Zvací dopis 2020:  Otevřít přílohu >

Uzávěrka přihlášek: 21. ledna 2020

                  ----------------------------------------------
 

Zahraniční koncertní turné Královéhradeckého dětského sboru JITRO v roce 2020

Podobně jako v uplynulých letech plánuje Královéhradecký dětský sbor JITRO se svým sbormistrem Jiřím Skopalem i na rok 2020 řadu zahraničních koncertních turné. Ve dnech 20. 3.– 6. 4. 2020 navštíví USA (New York, Big Sky, Colorado Springs, Denver a další), v době od 29. 6.– 14. 7. 2020 jej najdeme v Itálii a Francii (29. 6.– 6. 7. se zúčastní festivalu v Lecco a od 7.– 14. 7. bude koncertovat ve Francii) a na podzimní a zimní část příštího uměleckého roku připravuje dva koncertní zájezdy do Německa (11.– 14. 9. a 4.– 10. 12 2020). V plánu sboru je už i velké turné Jitra na rok 2021, a to do Číny (9.– 25. 7. 2021).

Bohatou náplň má i domácí koncertní činnost sboru v roce 2020, v níž kromě samostatných koncertů najdeme např. jeho účast na festivalech Lípa Musica v České Lípě (21. 4. 2020) nebo na sušickém tradičním festivalu „Je kraj, kde voní tráva“.   

                    ----------------------------------------------
 
      
 
 
 

 

 
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

2nd SIING´N´PRAY“, 16.– 20. 1. 2020, Kobe, Japonsko

Jedním z mála lednových mezinárodních soutěžních sborových festivalů je „SING´N´PRAY“ v japonském městě Kobe, jehož pořadatelem je agentura Interkultur. Jeho první ročník se uskutečnil v roce 2018. K účasti na jeho 2. ročníku je přihlášeno celkem 19 sborů z 10 zemí (Číny, Hongkongu, Finska, Filipín, Indonésie, Japonska, Maďarska, Rakouska, Srí Lanky a Thajska), z toho 11 dětských a mládežnických sborů a 8 sborů dospělých.

Tematicky je program zaměřen pouze na duchovní hudbu. Soutěžní kategorie: M1 – dětské a mládežnické sbory libovolného počtu zpěváků do 25 roků; M2 – dospělé sbory s libovolným počtem zpěváků od 18 roků. Délka soutěžního programu je 8 – 15 min., všechny skladby mohou být provedeny s instrumentálním doprovodem.

Porota: Chun Koo (Jižní Korea), Yuke Maeda (Japonsko), Johan Rooze (Nizozemí).

Kromě soutěžních vystoupení jsou v programu naplánovány přátelské festivalové koncerty, workshopy s jednotlivými porotci i zajímavé výlety.

                  ----------------------------------------------------
 

Classic Prague Awards 2019 - Ceny klasické hudby za rok 2019

Kantáta Tempus iuvenis (Čas mládí) Jana Vičara pro koloraturní soprán, bas, smíšený sbor a orchestr je nominována v kategorii Soudobá kompozice na cenu Classic Prague Awards, jejíž výsledky budou vyhlášeny dne 18. ledna 2020 ve Smetanově síni a v přímém přenosu ČT Art. Tato skladba zazněla během roku 2019 v Žilině (výběr sborových částí na festivalu Voce Magna), v Olomouci  (slavnostní koncert Moravské filharmonie k 17. listopadu) a ve své oficiální premiéře v Pardubicích, kterou řídil Jan Míšek za spolupráce Pardubické komorní filharmonie, sboru Bonifantes a sólistů Josefa Kovačiče a Veroniky Kaiserové (bývalých členů libereckého Severáčku). Kompozice na latinské texty a v rozsahu cca 40 minut, která je středoevropskou obdobou Orffovy kantáty Carmina Burana, je technicky přístupná i vyspělým amatérským tělesům.

Dalšími nominovanými na cenu Classic Prague Awards v kategorii Soudobá kompozice jsou Aleš Březina a Zdeněk Král, v dalších kategoriích rovněž Bonifantes, Český filharmonický sbor Brno a Pražský filharmonický sbor.  

                      ------------------------------------------------
 

VII. ročník Mezinárodního festivalu dětských a mládežnických pěveckých sborů „IUVENTUS IN PRAGA CANTAT“

VII. ročník Mezinárodního festivalu dětských a mládežnických pěveckých sborů se bude konat 17. - 18. 1. 2020 v Praze. Pořadatelem festivalu je OR-FEA spol. s r.o., festivalová a organizační kancelář ve spolupráci s Unií českých pěveckých sborů. Festival se koná pod záštitou hlavního města Prahy.

Součástí festivalu je soutěž otevřená pro amatérské dětské a mládežnické sbory do 26 let.

Rámcový program festivalu:

Pátek – veřejná vystoupení zúčastněných sborů;

Sobota dopoledne, odpoledne – soutěžní vystoupení zúčastněných sborů;

Sobota večer – závěr festivalu, soutěž o Grand Prix, vyhlášení výsledků a předání cen, společný zpěv.

                      ------------------------------------------------

 
Vážení přátelé,
 
naše webové stránky měly v uplynulém roce téměř 120 000 návštěv. Rozhodli jsme se proto, že budeme v jejich vedení ještě v roce 2020 pokračovat. 
Všestranně  úspěšný nový rok Vám přejí
                                        Jiří a Ivana Kolářovi
                    --------------------------------------------
 

Pozvání na plesoveselici

Vážení a milí,
protože si s Vámi po našich koncertech většinou nestihneme ani popovídat, rádi bychom Vás a Vaše blízké pozvali na 12. plesoveselici Piccolo coro & Piccola orchestra. Ta se koná v pátek 10. ledna 2020 od 19 hodin v Písecké bráně (K Brusce 5/208, Praha 6; 3 minuty pěšky od metra Hradčanská).

K tanci a poslechu zahraje kapela Anna W Quintet, těšit se můžete na neobvyklý barokní prostor (i když trochu chladnější a nevhodný pro jehlové podpatky), bohatou tombolu a jako vždycky něco navíc.

Vstupenky za 200 Kč k dostání na místě.

Těšíme se na vás!

Piccolo coro & Piccola orchestra

www.piccola.cz

                 -----------------------------------------
 
Novinky z ECA-EC, prosinec 2019 (tentokrát v angličtině)
              -------------------------------------------
 

Novinky z ECA–EC, listopad 2019 (tentokrát v němčině)

 Zobrazit celou zprávu
              --------------------------------------------
 

CHORVERBAND ÖSTERREICH oslavil 70. výročí svého založení

CHORVERBAND ÖSTERREICH oslavil 3. listopadu 2019 70. výročí svého založení velkolepým koncertem – CHOR: sinfonie – ve Zlatém sále Wiener Musikverein. Koncertu se zúčastnilo na 400 pěvců všech věkových stupňů a sborových kategorií ze všech spolkových zemí a Jižního Tyrolska. Koncert se stal významnou ukázkou spolupráce zemských sborových organizací, ale též skladatelů a skladatelek a všech rakouských pěveckých sborů. V jeho programu zaznělo devět premiér nových devíti skladateli z jednotlivých zemí k této příležitosti napsaných a zemskými sborovými uskupeními provedených skladeb na Franzobelovy texty, které završila desátá společná skladba Helden (Hrdinové), kterou pro sbor s doprovodem žesťů zkomponoval Christian Dreo.

Oslavu doplnilo setkání rakouské sborové rodiny v Hotelu Sacher, na němž se sešlo okolo sta sborových odborníků, bývalých a současných funkcionářů, sbormistrů a sbormistryň a aktivních či emeritních významných, pro sborové dění zapálených osobností.

                 ------------------------------------------
 

Hledáte nové vánoční sborové skladby?

Tristan Meister, Pascal Martiné: Chor together; Weihnachtslieder gemeinsam singen in jeder Besetzung / Schott – 23 známých vánočních písní pro čtyřhlasý ženský sbor, tříhlasý (SAB) a čtyřhlasý smíšený sbor a čtyřhlasý mužský sbor.                       

Ralph Vaughan-Williams / Nialli Kinssella: O little Town of Bethlehem / Boosey – Hawkes  – známou skladbu anglického skladatele Ralpha Vaughana-Williamse podle vánoční básně Phillipse Brookse z 19. století doprovází její verze  pro ženský sbor s doprovodem klavíru z pera irského sbormistra Nialla Kinselly.

               ----------------------------------------------
 

Vyhlášení 8. ročníku Skladatelské soutěže Stonavská Barborka (SSSB)

Pořadatel Mezinárodního festivalu komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka, Stonavská Barborka, z.s., vyhlašuje pro všechny autory bez omezení

Skladatelskou soutěž Stonavská Barborka 2020 (8. ročník).

Cílem soutěže je rozšířit repertoárové možnosti zájemců o účast v Interpretační soutěži Stonavská Barborka ve vybraných kategoriích a obohatit možnosti komorního a ansámblového zpěvu na všech stupních hudebního školství, v domácím muzicírování a profesionálním umění. Veškeré informace o soutěži naleznete v odkazu:

https://www.stonavskabarborka.cz/cz/skladatelska-s/o-soutezi/

Uzávěrka soutěže je 29. 2. 2020.

Kontaktní osoba: doc. MgA. Jan Grossmann, sssb@stonavskabarborka.cz

                  -------------------------------------------------------
 

29. Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena, 29.– 30. 11. 2019, Praha

29. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Erbena, který pořádá pražská koncertní agentura OR-FEA, se ve dnech 29.– 30. 11. 2019 zúčastní celkem 16 pěveckých sborů z 6 zemí (České republiky, Jižní Afriky, Lotyšska, Maďarska, Německa a Polska). České sborové umění zastupují Dětský a Mládežnický pěvecký sbor Severáček, Liberec (sbm. Silvie Pálková), Českobudějovický dětský pěvecký sbor Canzonetta (sbm. Petra Nová), Ženský pěvecký sbor Duha, Ostrava (sbm. Pavel Režný), schola při kostele sv. Anežky, Praha – Kbely Cantabundus (um. ved. Andrea Čančarová Houfková a Jiří Hochman), Ženský sbor Vox Novus, České Budějovice (sbm. Petra Nová), Studentsjý sbor Collegium iuvenum, Český Těšín (sbm. Leszek Kalina), Pěvecký sbor  Primavera, Brno (sbm. Eva Filipová), Komorní sbor Cantamus, Letovice (sbm. Veronika Hromková) a Smíšený pěvecký sbor Hlahol, Chomutov (sbm. Miroslav Šulc).

Rámcový program:

Pá  29. 11., 13.00 – 16.00 – Koncertní vystoupení zúčastněných sborů v Kostele sv. Martina ve zdi; 17.00 – Přijetí sbormistrů a zástupců sborů na radnici hl. m. Prahy.

So  30. 11., 10.00 – 16.40 – Soutěžní vystoupení sborů v Kongresovém sále Hotelu Olšanka; 11.40 – 16.40 – Veřejná vystoupení sborů na Staroměstském nám.; 18.00 – 18.30 – Společný koncert všech sborů na Staroměstském nám (dir. Johann van der Sandt, Jižní Afrika); 20.00 – Závěrečný večer se Soutěží o Grand Prix, vyhlášením výsledků a předáváním cen.

                    ---------------------------------------------------------

 

Nová webová stránka – https://www.seniorskesbory.cz/ – je spuštěna!

Unie českých pěveckých sborů oznamuje spuštění nové webové stránky, která se bude věnovat sborovému zpívání, a to především v seniorském věku. Vedoucí stránky Lucie Valentová se těší na vaše návštěvy, nápady a návrhy, jak rozvíjet a podporovat sborový zpěv seniorů, a na zprávy ze života seniorských sborů.

(Převzato z časopisu Cantus 121 – 3/2019.)

                   ---------------------------------------------------
 

České pěvecké sbory na Národní pouti do Říma k výročí svatořečení Anežky České, 11.– 13. 11. 2019

Na programu Slavnostního zahájení Národní pouti do Říma (pondělí 11. listopadu) se po národní mši svaté v bazilice Santa Maria Maggiore (v 15.00) konal v 17.30 v bazilice Sv. Jana v Lateránu Slavnostní koncert ke cti sv. Anežky České a našich národních patronů.

Na programu koncertu se podílely Hudba Hradní stráže a police ČR a pěvecké sbory Collegium hortense, Teplice (sbm. Jan Zástěra), Komorní sbor Entropie, Praha (sbm. Matouš Pavlis), Pěvecký sbor Stojanova gymnázia, Velehrad (sbm. Filip Macek), Schola brněnské mládeže (sbm. Štěpán Policer) a Pěvecký sbor Podkrušnohorského gymnázia v Mostě (sbm. Jan Zástěra). V koncertu nazvaném České nebe uvedly pod vedením Jana Zástěry díla vzniklá u příležitosti svatořečení sv. Anežky. Jde o cyklus skladeb zasvěcených českým světcům a patronům. Každému z nich je věnována jedna kantáta, představující jeho životní příběh.

                ------------------------------------------------------
 

Mimořádná příležitost koncertních cest do Číny v červenci / srpnu 2020

IFCM is collaborating with partners in China on a set of international choral festivals in July and August 2020 and is calling for high-level choirs interested in being featured in one, two, or even all three of these festivals:

For each festival, invited choirs will have local transportation, food, and accommodation covered by the local organizers!

If you are interested in participating in the selection for any of these festivals, please send the following materials to office@ifcm.net before November 15, 2019: motivation letter, CV of the choir and conductor, pictures, contact details, links to recordings and the name of the festival(s) you are applying for. 

If a choir applies and is invited to more than one festival:

While their international travel expenses to the designated airport of the festival will be their responsibility, the choirs who apply and are invited to more than one festival will benefit from the following travel conditions between festivals:

  • Choirs invited to the CICF and the Kaili Festival will have their trip from Beijing to Kaili and back to Beijing covered by the organizers in Kaili. These choirs will have to cover their trip from home to Beijing and back.
  • Choirs invited to the Kaili and the Hohhot Festivals will have their trip from Kaili to Hohhot and back covered by both organizers in Kaili and Hohhot. These choirs will have to cover their trip from home to Kaili and back.
  • Choirs invited to the CICF, the Kaili and the Hohhot Festivals will have their transportation between the three cities covered by the local organisers as followed:
    • Beijing-Kaili (covered by Kaili)
    • Kaili-Hohhot (costs shared by Kaili and Hohhot)
    • Hohhot-Beijing (covered by Hohhot)

These choirs will have to cover their trip from home to Beijing and back.

For choirs who applied and are invited to only one festival, the international travel expenses to the designated airport of this festival will be their own responsibility.

                   --------------------------------------------------------------

 
Pěvecké sbory oslaví 30. výročí videoklipem Hlasy Sametu
               ---------------------------------------------------------
 

Sborový workshop „Vysočina zpívá“

Vážení sboroví přátelé a nadšenci!

Smíšený pěvecký sbor Dobravan Chotěboř Vás srdečně zve na nový sborový workshop s názvem Vysočina zpívá, který se uskuteční 27.– 29. 3. 2020 v malebném prostředí Železných hor, v Konferenčním centru Immanuel, nedaleko Trhové Kamenice.

Těšit se můžete na příjemné přátelsko-pracovní sborové prostředí, které bude tentokrát zaměřené na tvorbu Antonína Dvořáka.

Lektory na těchto workshopech budou sbormistři Jaroslav Brych a Jakub Pikla.

Celý program začne v pá 27. 3 .2020 v 18.00 hod a bude končit v ne 29. 3. 2020 v popoledních hodinách koncertem účastníků. Strava v podobě plné penze, stejně jako ubytování je zajištěno v nově postaveném areálu Konferenčního centra Immanuel u Trhové Kamenice. (www.immanuel.cz)

Cena:

Do 31.12.2019 – ubytování+plná penze+kurzovné: 1790,- Kč

Do 28.2.2020 – ubytování+plná penze+kurzovné: 1990,- Kč

Přihlášky, které si můžete stáhnout zde, posílejte na sbormistr@doubravan.cz.

                 ------------------------------------------------

 

7th CITY of DERRY International Choir Festival, 23.– 27. 10. 2019, Londonderry, Sev. Irsko

Mezinárodní části 7. ročníku tohoto festivalu se zúčastnilo 8 pěveckých sborů z 8 zemí (Anglie, Brazílie, Irska, Itálie, Norska, Portugalska, Severní Makedonie a Walesu).

Soutěžní kategorie (Národní školní sbory, Národní a Mezinárodní soutěž – sbory mládeže a dospělých v počtu 20 – 60 zpěváků nad 15 let: 1. Ženské sbory, 2. Mužské sbory, 3.  Smíšené sbory, 4. Pop, jazz, gospel, 5. Musica Sacra, 6. Vokální ansámbly.

Program pro Mezinárodní soutěž: 3-5 skladeb v délce 13-15´; 1 skladba napsaná před rokem 1750, 1 skladba národního skladatele, povinná skladba irského skladatele volně vybraná z katalogu Centra soudobé hudby, Dublin nebo skladatele, který reprezentuje toto centrum: www.cmc.ie/derry; www.cmc.ie/music.

Porota: Josep Vila i Casanas (Španělsko), Borbála Szyrányi (Maďarsko), Urša Lah (Slovinsko), Neil Ferris (Anglie), Róisín Blunnie (Irsko).

Ceny: 1. cena – 2000 liber +trofej; 2. cena – 1500 liber; 3. cena – 1000 liber; Zvláštní ceny.

Program:

https://derrychoirfest.com › backoffice › resources › 2

Z výsledkové listiny:

V obsazení 4 smíšených, 2 komorních smíšených a 2 komorních ženských sborů si 1. cenu vybojoval komorní smíšený sbor New Dublin Voices, Irsko (sbm. Bernie Sherlock), 2. cenu smíšený sbor Cordydd, Wales (sbm. Huw Foulkes) a 3. cenu komorní smíšený sbor Voices of Hope, Anglie (sbm. Simon Davies–Fidler).

               ----------------------------------------------------
 

OPUS IGNOTUM – VIII. ročník Mezinárodní skladatelské soutěže pro pěvecké sbory

NIPOS-ARTAMA vyhlašuje propozice VIII. ročníku Mezinárodní skladatelské soutěže pro pěvecké sbory OPUS IGNOTUM.

 https://www.nipos.cz/propozice-2/

Uzávěrka skladatelské soutěže pro středoškolské a dospělé sbory: 31. 5. 2020.

Uzávěrka skladatelské otěže pro dětské pěvecké sbory: 31. 5. 2021.

                ------------------------------------------------
 

Novinky z ECA - EC, říjen 2019

EUROCHOIR 2020 goes to ...

Ireland | 24th of July - 3rd of August

Young singers, this one's for you!
Join the one and only, EuroChoir. For over 20 years, this project has allowed singers from all over Europe to join their voices and share their passion and dedication for singing.
We are more than happy to announce that the details for the next edition are already set:
24th of July until 2nd of August 2020 in Limerick, Ireland.
with applications opening on the 1st of November 2019

The singers will have the opportunity to discover Ireland further, as the three planned performances take place in:

St. Mary's Cathedral, Limerick, St. Nicholas' Collegiate Church, Galway, Christ Church Cathedral, Dublin.

         xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sing in the final concert of the Beethoven Anniversary Year 

Bonn, Germany | 11-18 December 2020

ECA is looking for talented young singers to set up a European Youth Choir to perform a gala concert together with Daniel Barenboim and the West-Eastern Divan Orchestra in December 2020.

This concert will mark the end of the 2020 Beethoven Anniversary Year BTHVN2020 in Bonn, Germany.

Registrations end this month: 31. October 2019
More info: https://bit.ly/35D6dZS

               ----------------------------------------------

 

II. Národní setkání hudebních souborů seniorů, 12. 10. 2019, Praha

V sobotu 12. října 2019 pořádá Unie českých pěveckých sborů ve Velkém sále pražského Hlaholu již II. Národní setkání hudebních souborů seniorů. Součástí programu bude i společenské setkání a na závěr dopoledního i odpoledního bloku společný zpěv. Přijďte si s námi nejen zazpívat a poslechnout si další sbory, ale společně vytvořit tradici, která má určitě budoucnost i smysl.

Program setkání:

10:30   Dopolední koncert v sále Hlaholu

12:00   Společný zpěv sborů na Slovanském ostrově

14:00  Odborný seminář

16:30   Odpolední koncert v sále Hlaholu

Dotazník

Pomozte nám zmapovat situaci seniorských sborů v ČR. Unie českých pěveckých sborů by ráda podpořila aktivity seniorských sborů, a přispěla tak k jejich rozvoji. Rozhodli jsme se proto nejprve zmapovat současnou situaci prostřednictvím dotazníkového šetření. Pomozte nám prosím vyplněním dotazníku..

                ------------------------------------------------------

Choralia v Praze, Chrudimi a Mikulově. Hodnocené přehlídky sborů dospělých.

Na příští rok připravujeme tři dvoudenní hodnocené přehlídky, v Praze (21. – 22. 3. 2020), Chrudimi (16. – 17. 5. 2020) a v Mikulově (v jednání je říjnový termín), otevřené sborům dospělých všech věkových kategorií i výkonnostních stupňů. Součástí každé hodnocené přehlídky bude nejen přátelské měření sil, rozborový seminář s odbornou porotou, ale také nesoutěžní kategorie, společný zpěv písní využitelných nejen na přehlídce, ale i v další práci sboru.
Více zde.

            -----------------------------------------------

 

26. bienále Mezinárodního festivalu pěveckých sborů IFAS, IFAS 2020 „OPEN“, 3.– 8. 7. 2020, Pardubice

Oficiální pozvánka: www.ifas.cz

                       ---------------------------------------------------

11. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů 2019, NIPOS, 8.– 10. 11. 2019, Hradec Králové

www.nsdb.cz › 11. celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů 2019

Postupující sbory a výsledky postupových přehlídek; Propozcice 11. Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů.

                        ---------------------------------------------------

Národní sborová databáze na počátku nové koncertní sezóny

Nový, moderní, všem současným evropským normám odpovídající specializovný webový portál Národní sborové databáze (www.nsdb.cz) má za sebou první rok úspěšné existence. V současné době jsou na tomto portálu pro muzikology, sbormistry, učitele, vedoucí kroužků, skladatele i širokou veřejnost poblikovány údaje o 430 sbormistrech, 315 sborech a desítkách koncertů, festivalů, seminářů a konferencí. O zájmu o tento portal svědčí nejen stale přibývající údaje a informace, ale I návštěvnost jeho stránek. Přáli bychom si, aby NSDB byla co nejdříve kompletní a stale aktuální. Zatím zůstala bohužel téměř bez povšimnutí našich akademických sborů, což mne překvapilo a mrzí. Přesvědčete se, zda je váš sbor, sbormistrt, festival, conference, vzdělávací aktivita již evidován v NSDB. Pro přihlášení sborů a sbormistrů je třeba vyplnit formulář https://www.nipos-mk.cz/?p=34391, pro ostatní stačí jen poslat informace pro vložení. Děkujeme za propagaci  šíření informací o tomto projektu, s jehož využitím počítají I pořadatelé domácích a zahraničních sborových soutěží, festival a dalších akcí.   

                             --------------------------------------------------------- 

 

 

 

Jiří Kolář©2015. Správce webu: misatrybulova@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode