Vzkazy a psaníčka

 
(Vzkazy a psaníčka nám pište prosím na adresu: jirkol16@gmail.com.)
           +++++++++++++++++++++++++++

Jéééé, vy jste zlatíčka ♥

Už jsem to poslala děvčatům – nejenom těm mladým holčinkám, které to neumějí, ale nakonec i těm vyzrálým ročníkům, aby si připomněly dynamiku (kterou Honza F. neukazuje J) a výraz (skoro taky tak) – a když si to připomeneme, tak to udržíme i bez nějJ, na to je ve sboru těch zasloužilých babek celkem dost J. A taky jsem jim to poslala, aby se pokochaly – když jsem si pustila první, abych zkontrolovala, jestli mi to tu jede, tak jsem se zaposlouchala a už bych mohla poslouchat celý den. Ach jo. No, nebudu litovat, že už jsou léta slávy za námi, ale budu se radovat z toho, že jsem měla čest, štěstí a potěšení být u toho ♥. Komentář Vládi Kovaříka je hluboce pravdivý. (A připomněl mi komentář Libora Peška na IFASu k našemu Čajkovskému – to si nosím v srdéčku a hřeje mě to pořád J; s Čajkovským jsme vnitřně souzněly a schází nám – jsme si onehdá říkaly…)

Tisíckrát děkuju a moc ráda se někdy zastavím – už jsem si vystavila na viditelné místo (aby se připomínala) tu kopii CD ze zájezdu do Španělska 89 a někdy s tím přifrčím(e)… teda upozorňuju, že nahrávka není moc kvalitní, byla to x-tá kopie z videonahrávky a pak mi to kolega přeložil na DVD, které je trvanlivější. Takže nahrávka kvalitou nic moc, ale jsou tam skvosty, jako „studie“, jak Jirka diriguje, myslím, Atomus servus pacis. Skvostné. Ale i to ostatní. Přivezu, ať se taky pokocháte J

Papa a díky moc ! Zoja

12. 3. 2019

                ----------------------------------------------------------

Milý Jirko, milá Ivčo,

zdravím vás oba z práce, když v mezičasech řeším občas i sbor… J

Zkusím to na vás s prosbičkou…

Máme na programu květnových koncertů Máchu a Temla, a zatímco některé seniorky J jsou v pohodě, protože to umějí, tak některé holčičky naopak naříkají, že to vůbec neumějí. Je to asi trochu tím, že některé členky sboru přišly zpívat po několika letech absence, takže některá díla v repertoáru tak nějak „propásly“. Dnes jsem zabloudila na vaše stránky a poté, co jsem se tam dlouho kochala JJJ , zjistila jsem, že Teml i Mácha se nacházejí na CD č. 3 v sérii „Vzpomínky na Iuventus paedagogica“. Kromě toho, že bych si moc přála mít všech devět CD (prof. Kulínský by řekl, „holčička je neskromná“ J) - protože kdo by odolal, když čtu, co všechno jsme zpívaly a je to zachycené na věčné časy na nosičích - tak aktuálně by nám moc pomohla nahrávka toho Temla (Čtyři moravské písničky) a Máchy (Moravské lidové písně). Jednak by se to „novým“ holčičkám krásně učilo podle nahrávky, a taky by nabraly to naše původní pojetí, a kdyby se snad náš současný pan sbormistr odchýlil, měly bychom šanci, že si to udržíme J. V podstatě je to nadějné - na flétnu nám bude hrát (Temla) paní Tůmová – Bílková a na klavír Jitka Nešverová, tak společnými silami bychom to mohly udržet tak, jak jsme se to naučily a máme to tak rády J.

Ivo, ty jsi mi při poslední návštěvě říkala, jak to děláte, když některý sbormistr požádá o nahrávku… protože jsem počítačový začátečník, neudržela jsem to v hlavě. Ale když to umíš poslat sbormistrovi, mohla bych poprosit, abys to nějak poslala nám ? Ne všech 9 CD, tak hodné jsme určitě letos ještě nebyly a Vánoce jsou už za námi JJJ, ale nahrávku těch dvou cyklů (Mácha, Teml). Asi to děláš prostřednictvím nějakého úložiště, viď ? Určitě to některá šikula z nás dokáže získat, když bude kde.

Ach, musím vám říct, že ty vaše stránky, to je balzám pro duši. Ráda se tam občas pokochám, potěším srdce a ponořím se do přílivu pozitivní energie. Tentokrát mě překvapil článek Katky Vondrovicové o Petru Ebenovi, ty jeho vzpomínky, to byla krása… Pan Eben byl úžasný a já jsem ho měla moc ráda, poznala jsem ho jako dítě, když jsme s Kulínským natáčeli jeho věci, mezi jiným taky úžasnou věc APOLOGIA SOKRATUS… to jsem byla fakt malá a zpívali jsme tam toho kousek jako dětský sbor, ale pak jsem si koupila LPíčko J a poslouchala to celé… ach jo. To mi bylo asi o 50 let míň než teď JJJ…

Je úžasné, kolik tam máte aktuálních informací z celého světa… Ale já se teda hlavně kochám ve Vzpomínkách na Iuventus, jak jinak J♥

Moc vás pozdravuju i za všechny Amicinky J a přeju hodně zdraví a krásné dny.

 

Milý pane profesore,

moc Vám děkuji za sdílenou radost z koncertu minulý týden. Děkuji i za slova uznání a velmi děkuji za kritické poznámky, ty jsou vždycky cenné, zvlášť ze strany povolaných...

Jak si opakovaně nahrávku pouštím, jsem si lépe a lépe vědom různých "nedotažeností" a chyb, ale to patří k tomu celému krásnému procesu sborového zpívání - vždycky je co zlepšovat a na čem pracovat. Celé to beru jako další výzvu ke sbormistrovské práci a chci Vám ze srdce poděkovat, že o naše snažení stále projevujete takový živý zájem.

Je to pro mě veliká inspirace a vzor, vidět u Vás a Ivanky Štíbrové skutečně celoživotní zápal pro sborové zpívání, neutuchající touhu být "při tom", když už ne osobně, tak aspoň díky korespondenci, poslechu, aktualizaci Vašich webových stránek. Chci jen, abyste věděl, že si této všemožné podpory z Vaší strany jsem vědom a ze srdce za ni děkuji. Jsem rád, že jste se rozhodli pokračovat v práci na Vašem webu, věřím, že ho řada z nás vnímá jako užitečný rozcestník a studnici informací, aktuálních i "nadčasových". A věřím, že Vaše láskyplná práce pro české sborové zpívání se hluboce otiskuje do práce a vztahu ke zpívání u nás, kteří před sebou máme úkol táhnout tu krásnou káru dál.

Mějte se krásně a těším se na další setkávání, třeba jen formou korespondence.

Vše dobré přeje Váš Vítek.

27. 1. 2019

               ---------------------------------------------------

 
Milý Jirko, milá Ivo,
Děkuji za odkaz na vaše stránky. Listovala jsem jimi s němým úžasem a hlubokým obdivem! Jste naprosto ojedinělí a osvícení umělci a já se mohu pyšnit tím, že jsem s vámi a pod vámi mohla růst.. Takových osobností je nemnoho a váš vzor a vaše rady mne provázejí na každém hudebním kroku. A teď jsem se z toho dojala :-) 
Mám vás moc ráda, vzpomínám na vás a přeji vám krásné dny.
Vaše Helena
6. 9. 2017
                  ----------------------------------------------
         
Vážený pane profesore,
děkuji mnohokrát za zaslaný materiál, jste vzorem operativní reakce a odpovědi.
Jsme Vám s manželkou velmi vděčni a budeme se těšit na setkání při některé hudební sborové události.
Přejeme Vám pevné zdraví a neutuchajícího hudebního ducha!
S úctou
Mgr. Karel Dostál
Conductor of secondary school choir Puellae et Pueri
Art-director of men's vocal ensemble Sextet plus
21. 8. 2017
               --------------------------------------------------
 

Vážený pane profesore,

děkuji Vám za Vaše blahopřání, kterého si velmi vážím. Zažili jsme ve Španělsku krásné dny, prožili moc pěkný festival a nasbírali mnohé cenné zkušenosti. Radost z úspěchu v soutěži je krásným bonusem.

Ráda bych využila této příležitosti, abych Vám poděkovala za Vaše skvěle vedené webové stránky, které často navštěvuji. Již jsem zde našla mnohé inspirace pro naši sborovou práci. Je to opravdu ohromně záslužná aktivita, děkuji.

Přeji, ať se Vám dobře daří.

Se srdečným pozdravem Helena Stojaníková, Dětský pěvecký sbor Motýli Šumperk, SVČ Doris

7. 11. 2016

                   ------------------------------------------------------

Vážený pane doktore,

děkuji za upozornění na Váš web, který tak obětavě a pečlivě budujete ku prospěchu autorů a interpretů - našich pěveckých sborů. 
Myslím, že za ně za všechny Vám mohu složit hold a popřát hodně síly a trpělivosti i do další sezóny!
 
                           Srdečně zdraví
                                                              Ivo Bláha
          17. 9. 2016
          --------------------------------------------- 
 

Milý Jiříku a Ivanko, s velkým potěšením jsem si prohlédnul vaši webovou stránku a měl jsem z ní velkou radost, a to především pro její obsah, přehlednost, uspořádání a vkusnost. Gratuluji, obdivuji se Vám a držím palce, abyste dlouho vydrželi se svým elánem, obětavostí a chutí do práce.

          13. 9. 2016, prof. Vadim Petrov

          ----------------------------------------

 Gratuluji ke krásným webovkám, můžeme-li, přidáme je do odkazů Iuventus paedagogica.
           2. 9. 2014, Kamila Tůmová, dirigentka Iuventus paedagogica
           ----------------------------------------
  Vaše nové webové stránky jsou skvělé!!!!!!!!!!!!! Děkujeme, budou nám velkou inspirací, pomocí a musím přiznat, že pro mne i   motivací.
           5. 9. 2014, Zuzana Drtinová, dirigentka a umělecká vedoucí Pražské kantilény
            ---------------------------------------
  Tedy!!!!  Vy jste studnice dobrých nápadů! Díky - budu se vzdělávat!

          11. 9. 2014, Jarmila Jalůvková.

            ---------------------------------------

  Blahopřeji ke skvělým www stránkám!
          1. 10. 2014, Jan Vičar
            --------------------------------------
  Vážený a milý pane profesore,

  tak jsem se konečně v klidu podívala na Váš web a v duchu jsem Vám zapěla, je skvělý!

            7. 10. 2014, doc. PhDr. Květuše Lepilová, CSc.

            ------------------------------------------

Milí, srdečně vás zdravím z Bělé pod Bezdězem a často vzpomínám na krásné sborové zpívání v Iuventus paedagogica. Nyní všem přeji hodně zdraví, štěstí, krásné svátky a ať se daří sborovému zpěvu!

           11. 12. 2014, Mgr. Milena Holečková

           -------------------------------------------

Drahý Jiří,

až dnes jsem se dostal ke Cantusu a byl jsem nesmírně překvapen tou nádhernou a zasvěcenou recenzí  ohledně X. PORTY MUSICAE.

Jsem Ti nesmírně vděčný, za Tvůj nadhled a péči, kterou jsi našemu festivalu věnoval. A že z toho bude tak kvalitní výstup jsem si ani ve snu netroufal věřit.Děkuji!!!

Doufám, že se Ti vede dobře , tak ti přeji pevné zdraví a Boží požehnání do dalších dní. Opatruj se, Jiří.

           12. 1. 2015   S díky Pepa Zajíček, sbormistr DPS ZUŠ Nový Jičín Ondrášek

           -----------------------------------------

Vážený pane Koláři,

 

dnes jsem zažila něco, co se v dnešní době fakt jen tak nevidí.

Včera jsem vám psala a již dnes ráno jsem měla "noty na stole". Jste báječný!!!!

Mnohokrát vám děkuji, notami se přes víkend proberu a určitě nějaké použijeme.

 

         Hodně zdraví a síly přeje Vlaďka z Rokycan

 

         18. 3. 2015, Mgr. Vladana Poláčková, sbormistryně Smíšeného sboru Gymnázia Rokycany

 

           -------------------------------------------------

Milá paní doktorko, vážený pane profesore,

byla jsem v minulém týdnu na horách, tak jsem si teprve dnes přečetla Váš článek (Sbormistrovství chrámové hudby v bilanci 25. výročí Collegium Marianum - Týnské školy). Velice jste nás potěšili, krásně jste shrnuli naši společnou spolupráci, naše společné dílo! S vděčností vzpomínáme na Jarouška Herdena, který toto snažení podporoval.

Sleduji s povzdálí Vaše aktivity, obdivuji Vaši vitalitu a nadšení z hudby. Tolik dobrého jste nám předali. Na plodné hodiny výuky a sborové praxe s Vámi vzpomínám jako na nejkrásnější chvíle mého života.

Těším se na setkání s Vámi a přeji Vám hodně elánu!

                                                  Vaše Markéta

         25. 3. 2015, PhDr. Markéta Semerádová, Collegium Marianum - Týnská škola

           -------------------------------------------------

Milý Jiří, milá Ivano,
nejprve mi dovolte, abych obdivovala vaši práci na webových stránkách o sborovém zpěvu a vše, co s ním souvisí, aktuální info., soutěže, materiály, nahrávky atd. Já jsem asi poslední, která jsem je otevřela, a to jsou k vidění a slyšení nejméně rok ! Tak ještě jednou velkou poklonu a díky. 
Je dobře, že vaše celoživotní práce a zkušenosti nebudou  zapomenuty a že je poskytujete všem novým zvídavým sbormistrům.

                     7. 3. 2016      Srdečně zdraví Jitka Nešverová

           --------------------------------------------------

Milý Jiří, vážený pane profesore,

velkou radost nám způsobilo milé blahopřání včetně bohaté kytice tulipánů.  Současně bychom rádi vyslovili potěšení z jihlavského ocenění, o němž se dočítáme v novém Cantusu. Tentokrát blahopřejeme my a současně děkujeme za vše, co dobrého ku sborům vzešlo z poctivé dílny Jiřího Koláře. Velmi si toho vážíme.

                       28. 7. 2016      Srdečně Tomáš a Helena

            -------------------------------------------------

Milý pane profesore, 

moc Vás a samozřejmě i paní Dr. Štíbrovou zdravím, přeji hodně zdraví a spokojenosti a děkuji za "nákazu a silnou infekci" sborovým a sbormistrovským bacilem :-)))   

 19. 5. 2017                Se srdečným pozdravem Jitka Čudlá (Plánská)
              ------------------------------------------------------
 
 
 

 

 

 

 

 

            

 

 

 

Jiří Kolář©2015. Správce webu: misatrybulova@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode