2015

 
15th Budapest International Choir Festival and Competition, 29. 3. - 2. 4. 2015, Budapest, Maďarsko
Smíšené mládežnické sbory - Smíšený pěvecký sbor Kos, VOŠP a SPGŠ Litomyšl (Milan Motl), zlaté pásmo I (21,14 b.)
           ---------------------------------------- 
 
51e Montreux Choral Festival, 9.- 11. 4. 2015, Montreux, Švýcarsko
Dětské sbory - Dětský pěvecký sbor Radost Praha (Jan Pirner, Vladislav Souček), 3. cena "Excellent"
           ----------------------------------------
 
31. Mednarodni mladinski pevski festival 2015, 15.- 19. 4. 2015, Celje, Slovinsko
Smíšené mládežnické sbory (SATB) - Bonifantes Pardubice (Jan Míšek), stříbrné pásmo (88 b.); Chlapi, Sušický dětský sbor, Sušice (Josef Baierl), stříbrné pásmo 81,5 b.)
Dívčí sbory - Pražská kantiléna (Lea Esserová, Monika Nováková), zlaté pásmo, vítěz kategorie (92 b.), absolutní vítěz festivalu; Sušický dětský sbor, Sušice (Andrea Sušilová), stříbrné pásmo (82 b.)
          ---------------------------------------- 
 
10. Medzinárodný festival speváckych zborov a orchestrov SLOVAKIA CANTAT 2015, Bratislava, Slovensko
Dětské sbory do 12 roků - Da Capo, České Budějovice (Václava Míková), zlaté pásmo (26,5 b.), Zvláštní cena poroty za vynikající hlasovou kulturu
Lidová píseň s instrumentálním doprovodem - Da Capo, České Budějovice (Václava Míková), zlaté pásmo (28 b.), vítěz Grand Prix Slovakia cantat 2015
Ženské sbory - Vokální Harmonie, Hradec Králové (Jaromír Schejbal), zlaté pásmo (25 b.), vítěz kategorie
         ----------------------------------------
 
61. Cork International Choral Festival 2015, 29. 4.- 3. 5. 2015, Cork, Irsko
Soutěž bez rozdílu kategorií - Foerstrovo komorní pěvecké sdružení Praha (Jaroslav Brych) - 3. cena
          ---------------------------------------
 
XVI. Medzinárodný festival vysokoškolských speváckych zborov 2015 "Akademická Banská Bystrica, 7.- 10. 5. 2015, Banská Bystrica, Slovensko
Komorní smíšené sbory - Akademický pěvecký sbor Vysoké školy báňské TU Ostrava ( Adam Sedlický) - zlaté pásmo (vítěz kategorie), Cena Rektora Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica za působivou dramaturgii
Sakrální tvorba - VUS Pardubice (Tomáš Židek) - zlaté pásmo (vítěz kategorie), Cena banskobystického diecézního biskupa "Za nejlepší interpretaci skladby se sakrální tematikou" (Jiří Teml: Ave)
        ---------------------------------------
 
15. Mezinárodní sborový festival "Zlatna vila", 8.- 10. 5. 2015, Prijedor, Bosna
Soutěž bez rozdílu kategorií a pásmového hodnocení - Cantica laetitia Zlín (Josef Surovík) - Cena publika (jedna z dvou hlavních cen), Cena za nejlepší provedení duchovní skladby, Cena za scénické provedení nebo interpretační inovaci sborového díla
         ---------------------------------------
 
6th International Choir Festival and Competition "MUSICA SACRA A ROMA", 1.- 5. 7. 2015, Řím, Itálie
Dětské sbory - Iuventus, gaude! Jablonec nad Nisou (Tomáš Pospíšil), zlatý diplom (24,14 b.), vítěz kategorie
Musica Profana - Komorní dívčí sbor UJEP, Ústí nad Labem (Vladimír Kuželka), stříbrný diplom (18,95 b.)
Musica Sacra - Ženské sbory - Komorní dívčí sbor UJEP, Ústí nad Labem (Vladimír Kuželka), stříbrný diplom (20,10 b.)
        --------------------------------------
 
33rd International Choral Festival of Preveza, 21st International Competition of Sacred Music, 2.- 5. 7. 2015, Preveza, Řecko
Dětské sbory - Severáček, Liberec (Silvie Pálková), zlatá medaile (90,00 b.); Moravské děti, Holešov (Lenka Polášková), stříbrná medaile (85,75 b.); Canzonetta, České Budějovice (Petra Nová), stříbrná medaile (82,00 b.)
Mládežnické sbory - Severáček, Liberec (Silvie Pálková), zlatá medaile (90,75 b.), vítěz kategorie; Puellae et pueri, Nový Jičín (Karel Dostál), stříbrná medaile (83,50 b.)
Komorní sbory - Vokální ansámbly - Vox Nova, České Budějovice (Petra Nová, Ester Pitrunová), zlatá medaile (90,25 b.), vítěz kategorie
Zvláštní cena za nejlepší provedení folklorní skladby - Severáček, Liberec (Silvie Pálková) - arr. Milan Uherek: Už  ho vedou Martina (suita českých a moravských lidových písní)
       (Příští ročník se koná za stejných soutěžních podmínek 7.- 10. 7. 2016.)
        ---------------------------------------
 
"Laudate Dominum", 6th International Sacred Music Festival and Competition, 2.- 8. 7. 2015, Vilnius, Litva
Soutěž bez rozdílu kategorií - Akademický pěvecký sbor VŠB - TU Ostrava (Adam Sedlický), 1. místo, 90,13 b. (absolutní vítěz soutěže), Zvláštní cena poroty za nejlepší provedení povinné skladby (P. Andriuškevičius: Pater noster)
        ----------------------------------------
 
Llangollen International Musical Eisteddfod 2015, 6.- 12. 7. 2015, Llangollen, Wales
Starší dětské sbory - Medvíďata, ZUŠ Český Krumlov (Lukáš Holec), 2. cena (96,00 b.)
Dětské sbory - lidová píseň - Medvíďata, ZUŠ Český Krumlov (Lukáš Holec), 3. cena (93,00 b.)
        ---------------------------------------
 
2nd European Choir Games and the Grand Prix of Nations 2015, 5.- 12. 7. 2015, Magdeburg, Německo
 
Open Competition
Dívčí a mužské sbory mládeže - Kantiléna, Brno (Jakub Klecker, Michal Jančík), zlatý diplom (24,38 b.), vítěž kategorie; Mužský komorní sbor Concentus Ludibundus - Páni Kluci, Litoměřice (Václav Hanč, stříbrný diplom (18,62 b.)
Smíšené, ženské a mužské sbory - Kantiléna (ženský sbor), Brno (Jakub Klecker), zlatý diplom (25,93 b.)
Musica Sacra - Kantiléna, Brno (Jakub Klecker, Michal, Jančík), zlatý diplom (21,10 b.)
 
Champions Competition
Musica Sacra - Kantiléna, Brno (Jakub Klecker, Michal Jančík), zlatá medaile (88,00 b.), vítěz kategorie
          ---------------------------------------------
 
Grand Prix of Nations
Mládežnické sbory - Zvonky, Praha (Jarmila Novenková), zlatá medaile (90,90 b.), 3. místo; Kantiléna, Brno (Jakub Klecker, Michal Jančík), zlatá medaile (90,20 b.)
Komorní sbory - Vokální ansámbly - Abbellimento, Praha (Jarmila NovenKová), zlatá medaile (80,80 b.)
Smíšené, ženské a mužské sbory - Kantiléna (ženský sbor), Brno (Jakub Klecker), zlatá medaile (87,80 b.), 3. místo
Folklor - Zvonky, Praha (Jarmila Novenková), zlatá medaile (84,00 b.)
 
Česká republika se stala se ziskem 5 zlatých medailí 2. nejúspěšnější zemí v soutěži o Grand Prix of Nations.
        ----------------------------------------
 
9th International Johannes Brahms Festival and Competition, 15.- 19. 7. 2015, Wernigerode, Německo
Ženské sbory bez povinné skladby - Ženský sbor Clavis cordium, Most (Eva Šimková), stříbrný diplom IX (18,65 b.)
Musica Sacra - Ženský sbor Clavis cordium, Most (Eva Šimková), stříbrný diplom VI (15,73 b.)
        ----------------------------------------
 
XI. International Festival "Singing World", 1.- 5. 8. 2015, Petrohrad, Rusko
Lidová píseň - Smíšený sbor Chorus Ostrava při Ekonomické fakultě VŠB-TUO (Petra Rašíková), zlaté pásmo
Velké smíšené sbory - Smíšený sbor Chorus Ostrava při Ekonomické fakultě VŠB-TUO (Petra Rašíková), stříbrné pásmo
             ---------------------------------------
 
13th International Choir Contest of Flanders - Maasmechelen (IKV Maasmechelen), 2.- 5. 10. 2015, Maasmechelen, Belgie
Smíšené sbory - Cantica laetitia Zlín (Josef Surovík), 1. cena (Cena vlámské vlády) v kategorii smíšených sborů (85 b.) a Zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby v kategorii smíšených sborů
          ---------------------------------------
 
11th "In... Canto sul Garda" International Choir Festival and Competition, 10.- 14. 10. 2015, Riva del Garda, Itálie
Folklor - Ženské sbory - DPS Petrklíč, Praha (Milena Kejhová, Ludmila Bíňovcová), zlatý diplom I. (21,00 b.), 2. místo
Populární hudba - DPS Petrklíč, Praha (Milena Kejhová, Ludmila Bíňovcová), zlatý diplom II. (22.33 b.), 2. místo
Musica Sacra (otevřená kategorie) - DPS Petrklíč, Praha (Milena Kejhová, Ludmila Bíňovcová), zlatý diplom (21,96 b.), 2. místo
Musica Sacra (Smíšené sbory) - Bohemiachor (Yurii Galatenko, Vít Novotný), zlatý diplom II. (21,96 b.), 2. místo 
          ----------------------------------------
 
XI. Miedzynarodowy Festival Chórów im. Kazimierza Fobera "GUADE CANTEM" 2015, 15.- 18. 10. 2015, Bielsko -  Biala
Stejnorodé sbory - Dívčí sbor Pražská kantiléna (Lea Esserová, Monika Nováková), zlatý diplom (92,7 b., vítěz kategorie), Pohár za nejlepší interpretaci duchovní skladby (Javier Busto: Salve Regina)
Komorní sbory - Dívčí komorní sbor CZKW Třinec (Zuzana Lasotová, Jan Nowak), stříbrný diplom (88, 7 b.)
         ----------------------------------------
International Festival of Advent and Christmas Music 2015, 4.- 6. 12. 2015, Bratislava, Slovensko
Smíšené sbory dospělých - Smíšený sbor Chorus Ostrava při Ekonomické fakultě VŠB-TUO (Petra Rašíková), zlaté pásmo (95 b.), vítěz kategorie, Zvláštní cena za dramaturgii
Lidová píseň a cappella - Smíšený sbor Chorus Ostrava při Ekonomické fakultě VŠB-TUO (Petra Rašíková), zlaté pásmo (95 b.)
Současná hudba - Plzeňský dětský sbor (Bedřiška Koželuhová), stříbrné pásmo (87,66 b.)
         ----------------------------------------
6th Krakow Advent and Christmas Choir Festival 2015, Krakov, 4.- 6. 12. 2015
Komorní sbory - Český chlapecký sbor Hradec Králové (Lukáš Jindřich), stříbrný diplom (87.20 b.); Ženský komorní sbor Camerata, Třinec (Alena Kostková), stříbrný diplom (76,60 b.)
V porotě zasedla i česká sbormistryně Veronika Lozoviuková.
Warsaw Advent and Christmas Choir Festival 2015, Varšava, 11.- 13. 12. 2015
Dětské sbory - Dětský pěvecký sbor Motýlek, Vyškov (Aleš Musil), stříbrný diplom (41,00 b./z 50 možných) 
         ----------------------------------------

Jiří Kolář©2015. Správce webu: misatrybulova@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode