2018

 
7th Gdansk Choir Festival, 9.- 11. 3. 2018, Gdansk, Poland
 
Mezinárodní soutěže se zúčastnilo 15 sborů ze 7 zemí (České republiky, Estonska, Litvy, Lotyšska, Polska, Ruska a Švédska).
Soutěžní kategorie: A - smíšené sbory dospělých, B - mužské a ženské sbory dospělých, C - smíšené sbory mládeže, D1, D2 - dětské sbory 6 - 10 let, 10 - 14 let, E - komorní sbory
Bodování: 0 - 100 biodů; 70,00 - 79,99 bronzový diplom; 80,00 - 80,99 stříbrný diplom; 90,00 - 100 zlatý diplom
Porota: Ambrož Čopi (Slovinsko), Jan Rybarski (Polsko), Rihards Dubra (Lotyšsko), Grzegorz Rubin (Polsko), Javier Busto Španělsko
 
Kategorie C: Sušický dětský sbor (Josef Baierl) - Stříbrný diplom (84,00 bodů)
Kategorie D2: Sušický dětský sbor (Andrea Sušilová) - Stříbrný diplom (84,00 bodů)
          -----------------------------------------------
 
15. International Choir Festival and 5th International Choir Competition, 25.- 29. 3. 2018, Riva del Garda, Itálie
 
Mezinárodní soutěže se zúčastnilo 20 pěveckých sborů z 12 zemí (České republiky, Dánska, Estonska, Itálie, Japonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Norska, Polska a Turecka).
Soutěžní kategorie: A - smíšené, mužské a ženské sbory s povinným programem, B - smíšené, mužské, ženské sbory a sbory seniorů s volným programem, G - dětské a mládežnické stejnorodé a smíšené sbory, S - Musica sacra.
Bodování: 0 - 30 bodů;  0,5 - 10,49 bronzový diplom, 10,5 - 20,49 stříbrný diplom, 20,5 - 30 zlatý diplom (jednotlivá pásma jsou po 1,0 bodů rozdělena vždy ještě na 10 podpásem I - X).
 
Kategorie G1 - Dětské sbory: Jitřenka, České Budějovice (Elvira Gadžijeva) - zlatý diplom I (20,68 bodů)
Kategorie G2 - Stejnorodé mládežnické sbory: Jitřenka, České Budějovice (Elvira Gadžijeva) - stříbrný diplom X (19,60)
    Vítězem Grand Prix se stal japonský ženský sbor Voces Fidelis (Ko Matsushita)
Kompletní výsledkovou listinu můžete najít na:  https://www.meeting-music.com/_include/files/Riva_Concorso/2018/Results_CC2018.pdf
              -----------------------------------------------
 
12. Slovakia cantat 2018, 26.- 29, 4. 2018, Bratislava, Slovensko
 
Soutěže se zúčastnilo 21 pěveckých sborů z 13 zemí (ČR, Estonska, Irska, Itálie, Litvy, Německa, Norska, Polska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Švédska a Turecka)
Kategorie: 27 soutěžních kategorií (mezi nimi i Sbory seniorů) a kategorie nesoutěžní (blíže v Propozicích soutěže)
Bodování: 0 - 100 bodů; 60 - 74,99 bodů - bronzové pásmo; 75 - 89,99 bodů stříbrné pásmo; 90 - 100 bodů - zlaté pásmo; vítěz G. P. musí dosáhnout minimálně 97 bodů
Porota: Prof. Benedykt Bloński, předseda (Polsko), Doc. Ondrej Šaray, ArtD. (Slovensko), Prof. Elźbieta Wtorkowska (Polsko), Prof. Jan Schumacher (Německo), MgA. Jiří Petrdlík (ČR)
 
Kategorie C1 - Sbory mládeže do 21 roků (S,A): Pěvecký sbor Adijamus, ZUŠ Viléma Petrželky, Ostrava - Hrabůvka (Jana Adamusová) - stříbrné pásmo (87 bodů)
                ----------------------------------------------
 

66. Europees Muziekfestival de Jeugd Neerpelt 2018, 27. 4.– 2. 5. 2018, Neerpelt, Belgie

Pro velký zájem účastníků je určen tento festival střídavě pěveckým sborům a instrumentálním souborům. Letošní ročník byl „sborový“ a zájem o účast na něm byl skutečně mimořádný. 66. ročníku Neerpeltského festivalu se zúčastnilo téměř 100 sborů z 24 tentokrát i mimoevropských zemí (přibližně 4000 zpěváků). Velmi silné obsazení, 3. nejpočetnější, měla Česká republika: Belgie (31), ČR (7), Ekvádor (1), Estonsko (2), Finsko (2), Francie (1), Itálie (1), Izrael (1), Lotyšsko (1), Maďarsko (1), Makedonie (1), Nizozemí (9), Polsko (1), Rakousko (3), Rusko (2), Slovensko (4), Slovinsko (3), Srbsko (1), Španělsko (4), Švýcarsko (1), Turecko (2) a Ukrajina (3).

Soutěžní kategorie:

A1 – dětské sbory do 12 roků, A2 – dětské sbory do 14 roků, B – stejnorodé sbory mládeže, C – smíšené sbory mládeže, D – Dětské sbory vyššího stupně, E – stejnorodé sbory mládeže vyššího stupně, F – smíšené sbory mládeže vyššího stupně, G – volná kategorie (folklorní soubory, vokální jazz, gospel a spirituály, popové soubory, soubory „a cappella“, vokální soubory s omezeným instrumentálním doprovodem). Do kategorií D, E, F (sbory vyššího stupně) se mohou přihlásit soubory, které již v některé mezinárodní soutěži vyšší hodnocení (úroveň sboru je nutné doložit aktuální nahrávkou na DVD).

Programové, věkové a další podrobnosti jsou uvedeny v Propozicích soutěže.

Bodování:  0 – 100 bodů (%); 98 – 100 b. – 1. cena „summa cum laude“; 90 – 97 b. – 1. cena „cum laude“; 80 – 89 b. – 1. cena; 70 – 79 b. – 2. cena; 60. – 69 b. – 3. cena

Porota: V porotě zasedlo celkem 29 porotců ze 14 zemí, mezi nimi např. Erika Budai (Belgie), Kaie Tanner (Estonsko), Kari Alla Pollänen (Finsko), Pierangelo Pelucchi (Itálie), Hans van den Brand (Nizozemí, Margrete Ek (Norsko), Krzysztof Szydzisz (Polsko), Robert Sund (Švédsko, Timothy Bown (Velká Británie) a Lukáš Matoušek (ČR).

Z výsledkové listiny:

Kategorie A2: Campanella Olomouc (Jana Synková) – 1. cena

Kategorie B: Rolnička Praha (Karel Virgler) – 1. cena „cum laude“Výšinka Liberec (Miloslava Čechlovská) – 1. cena; Canto Náchod (Zbyněk Mokrejš) – 1. cena;

Kategorie C: Gybon Hradec Králové (Jaromír Schejbal) – 1. cena; Studentský smíšený sbor Altitudo Liberec (Miloslava Čechlovská) – 1. cena;

Kategorie D: Dětský sbor Brno (Valéria Maťašová, Klára Roztočilová) – 1. cena;

Kategorie E: Dětský sbor Brno (Valéria Maťašová, Klára Roztočilová) – 1. cena;

Kategorie G: Studentský smíšený sbor Altitudo Liberec (Miloslava Čechlovská) -1. cena.

Příští „sborový“ ročník EMJ se uskuteční až v roce 2020.

               -------------------------------------------------

14. Internationaler Chorwettbewerb und Festival Bad Ischl, 3.– 6. 5. 2018, Rakousko

Mezinárodní soutěže se ve 14 kategoriích zúčastnilo 23 pěveckých z  15 zemí (Číny, České republiky, Indonésie, Japonska, Kazachstánu, Maďarska, Mexika, Norska, Rakouska, Ruska, Srbska, Švédska, Švýcarska a Turecka).

Sborové kategorie: A1, 2, 3 – smíšené, mužské a ženské sbory, úroveň I., B1, 2, 3 – smíšené mužské a ženské sbory, úroveň II., C1, 2 – stejnorodé a smíšené komorní sbory, G1, 2, 3 – dětské a mládežnické sbory, S – Musica Sacra, F – folklor, P – pop, jazz, gospel, spirituál

Bodování: 0 - 30 bodů; 0,5 - 10,49 - bronzové pásmo, 10,5 - 20,49 - stříbrné pásmo, 20,5 - 30,00 - zlaté pásmo (každé pásmo je rozděleno po 1 bodu na 10 podpásem)
Porota: Ralf Eisenbeiss (Německo), Romans Vanags (Litva), Stathis Giftakis (Řecko), Christoph Mac-Carty (Německo), Marit Zetterström (Švédsko)

Z výsledkové listiny:

Kategorie B3 (ženské sbory II. stupně obtížnosti): Gloria Brunensis, Brno (Natalia Chirilenco) – stříbrný diplom X (19,86 bodů)

Kategorie P (pop, jazz, gospel, spirituál): Komorní sbor Syrinx, Litoměřice (Roman  Pallas) – stříbrný diplom VIII (18,02 bodů)

Kategorie S (sakrální hudba): Komorní sbor Syrinx, Litoměřice (Roman Pallas) – zlatý diplom I (20,94 bodů); Gloria Brunensis, Brno (Natalia Chirilenco) – stříbrný diplom X (19,69 bodů)

Komorní sbor Syrinx Litoměřice se svým výsledkem v kategorii S kvalifikoval pro příštích 5 let na World Choir Games – The Champions Competition a World Choir Championships – The Champions Round.

                         ---------------------------------------------------

8th Kaunas Cantat 2018 International Choir Festival and Competition , 3.– 6. 5. 2018,  Kaunas, Lithuania

8. ročníku Mezinárodního festivalu a soutěže KAUNAS CANTAT 2018 se zúčastnilo celkem 16 sborů z 8 zemí (ČR, Dánska, Estonska, Finska, Lotyšska, Polska, Ruska a Ukrajiny).

Soutěžní kategorie: A – dětské sbory do 12 let, A1 – dětské sbory do 16 let, B – smíšené sbory mládeže do 19 let, B1 – stejnorodé sbory mládeže do 19 let, C – smíšené sbory mládeže do 25 let, C1 – stejnorodé sbory mládeže do 25 let,  D – smíšené sbory dospělých, D1 – stejnorodé sbory dospělých, E – komorní sbory dospělých (17–­ 24 členů), F – vokální ansámbly do 16 členů, R – sbory seniorů (volný program, 2 skladby a cappella).

Zvláštní kategorie: L – folklor, M – současná hudba (po r. 1950), P – polyfonie do r. 1600, G – gregoriánský chorál, S – spirituál a gospel, O – ortodoxní církevní hudba

Do boje o G. P. postupují 4 nejvýše hodnocené sbory (bez rozdílu kategorií). Nejlepší získává G. P, další pak poháry za 1., 2. a 3. cenu. Zvláštní ceny: Cena za mimořádný dirigentský výkon, Cena za nejlepší dramaturgii soutěžního vystoupení, Cena za vynikající provedení některé soutěžní skladby, Cena publika.                                                   

Bodování:  0 – 100 bodů; 70 -79,99  –  bronzový diplom; 80 - 89,99  –  stříbrný diplom; 90 - 100 bodů  –  zlatý diplom.

Porota: Margarethe Ek (Norsko), Rolandas Daugéla (Litva), Dariusz Dyczewski (Polsko), Vaclavas Augustinas (Litva)

Z výsledkové listiny:

Kategorie A1: Dětský sbor Trallala, Český Těšín (Beáta Brzóska – stříbrný diplom (86,5 bodů); Pražská Kantiléna, Praha (Karolína Koňaříková) – vítěz kategorie, zlatý diplom (91,5 bodů)

Kategorie L: Pražská Kantiléna, Praha (Karolína Koňaříková) – zlatý diplom (94 bodů)

Soutěž o Grand Prix: Pražská Kantiléna, Praha (Karolína Koňaříková) – 1. cena

                        -----------------------------------------------

18. Mezinárodní sborový festival „ZLATNA VILA“, 10.– 12. 5. 2018, Prijedor, Bosna a Hercegovina

Mezinárodního sborového festivalu „ZLATNA VILA“, se ve dnech 10.– 12. 5. 2018 zúčastnilo v Pijedoru celkem 8 pěveckých sborů ze 7 zemí (Bosny a Hercegoviny, České republiky, Chorvatska, Makedonie, Rumunska, Ruska a Srbska).

Bodování: 70 – 79,99 bodů  –  bronzová medaile, 80 – 89,99 bdů  –  stříbrná medaile, 90 – 100 bodů  –  zlatá medaile; Celkový vítěz získá plaketu „ZLATNA VILA“, významnou cenou je i Cena publika. Porota může udělit i různé Zvláštní ceny.

Porota: Vesna Šouc Tričković, předsedkyně poroty (Srbsko), Jozef Surovík (ČR), Rade Radović (Bosna a Hercegovina)

Z výsledkové listiny:

Absolutním vítězem  18. ročníku a držitelem plakety „ZLATNA VILA“ se stal Smíšený pěvecký sbor při Pražské konzervatoři PUNKT (Alena Jelínková).

Cenu publika získal Smíšený sbor „Una“, Novigrad, Chorvatsko (Goran Vuleta).

                        -------------------------------------------------

3rd International Choral Celebration and Laurea Mundi Budapest, 18.– 22. 5. 2018, Budapest, Hungary

Kategorie:

Laurea Mundi: GP 1 – dětské sbory, 2 – sbory mládeže, 3 – ženské sbory, 4 – mužské sbory, 5 – smíšené sbory, 6 – Musica Sacra, 7 – pop, jazz, gospel, spirituál, 8 – folklor

Open Category: OC1 – dětské sbory (S,A),  2 – stejnorodé sbory mládeže, 3 – smíšené sbory mládeže, 4 – ženské sbory, 5 – mužské sbory, 6 – smíšené sbory, 7 – stejnorodé komorní sbory, 8 – smíšené komorní sbory, 9 – Musica Sacra, 10 – jazz, pop, 11 – gospel, spirituál, 12 – folklor

Bodování: 0 - 30 bodů; 0,5 - 10,49 - bronzové pásmo, 10,5 - 20,49 - stříbrné pásmo, 20,5 - 30,00 - zlaté pásmo (každé pásmo je rozděleno po 1 bodu na 10 podpásem)

Porota: Shannon Jeffreys (USA), Kiss Katalin (Maďarsko), Hollerumg Gábor (Maďarsko), Ole Frauschore (Dánsko),  Battistra Pradal (Itálie), Wolfgang Ziegler (Rakousko), Gyöngyösi Levente (Maďarsko)

Z výsledkové listiny:

Kategorie OC6 – Smíšené sbory: Smíšený pěvecký sbor Smetana Hulín (Lenka Polášková) – stříbrná medaile (18,31 bodů)

Kategorie OC8 – Komorní smíšené sbory a vokální ansámbly: Pěvecký sbor IMBUS Praha (Vít Novotný) – zlatá medaile III (23,40 bodů), vítěz kategorie, nominace na G.P.

LAUREA MUNDI

Kategorie G5 – Smíšené sbory: Pěvecký sbor Imbus Praha (Vít Novotný) – Diplom LAUREA SUMMA CUM LAUDE

Vítězem G.P. se v této kategorii stal Samford University A Cappella Choir (Philip Copeland), USA.

                   ----------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 
 

Jiří Kolář©2015. Správce webu: misatrybulova@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode